| Mariooo190 a întrebat:

acum o luna am avut relatii sexuale cu o femeie de vreo 35 de abi eu am 17 fac 18 acum in semptembrie. Femeia a ramas gravida iar eu nu as dori sa am un copil la varsta asta si mai ales cu ea intrebarea mea este daca e posibil sa nu recunosc copilu daca se naste si sa nu am probleme... sau daca stiti vreo metoda in care as putea sa conving femeia asta sa faca avort apropo stie ca am 21 de ani

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man se face teste adn si trebuie sa platesti pensie alimentara

| Mariooo190 explică (pentru RAY):

Chiar daca nu sunt prezent cand se naste copilu? Pentru ca nu stau in tara... am agatato in vacanta si se pare ca so atasat de mine...

| RAY a răspuns (pentru Mariooo190):

Man egal nu conteaza unde esti cand se naste copilul poti fi si beat la ora aia ceea ce si recomand, de ce nu te-ai protejat, acum vei plati pensie alimentara 18 ani, felicitari sau poate nu e copilul tau, ai facut sex des cu ea?

| mihai69 a răspuns:

Nu e posibil să faci altceva decât să îți asumi fapta. Și să contribui la îngrijirea copilului, că doar nu s-a regulat singură, tu ai fost fraierul care nu a auzit de prezervativ!

| Emilian65 a răspuns:

Daca se naste si nu il recunosti, te va chema la judecata si vei fi obligat sa platesti pensie alimentara.

| credeintine a răspuns:

Buna! De unde stii sigur ca ea este gravida? Daca zici ca ea s-a atasat de tine poate vrea sa te tina langa ea, mai ales ca nu sunteti din acelasi loc. Ideea de baza e sa ii spui adevarul, ce varsta ai. Este foarte important sa ii spui ca nu vrei copilul si ca ar fi mai bine sa nu il pastreze deoarece e mai bine pentru voi amandoi. Discuta cu ea deschis si spune-i motivele pentru care nu este normal sa aveti un copil impreuna ( nu va iubiti, diferenta de varsta, orase diferite, indisponibilitate financiara).
Descopera si intreab-o daca e sigur insarcinata pentru ca ea poate doar sa te santajeze! Bafta!

| Mariooo190 explică:

Sau macar dati-mi niste sfaturi sa o conving sa faca avort nu stiu sunt cam disperat nu vreau un copil...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariooo190):

Copilul ce vina poarta? E un dar de la Dumnezeu! Trebuie sa iti asumi acest copilas. Crezi ca daca avorteaza va fi mai bine? Gindeste-te la consecintele avortului?

| mihai69 a răspuns (pentru Mariooo190):

Asta trebuia să fie primul gând când te-ai suit pe ea călare = că nu vrei copii! și să tragi o cameră de bicicletă pe făcăleț.
Nu poți convinge nicio femeie să facă avort, chiar nu ai ieșire din asta, alta decât ce ziceam mai sus: ți-o asumi!