| anonim_4396 a întrebat:

Buna all ..am o problema pentru mine aceasta problema e grava..Am prieten de doua luni ..de o saptamana am inceput sa lucrez la un bar in trecut am avut o relatie cu sefu dar nu m-am culcat cu el ..pana duminica, totul a mers ok, nu mi-a spus nimic. Dar duminica am ramas singuri inainte sa inchidem barul.A venit la mine si m-a sarutat eu m-am lasat dusa de val si l-am sarutat, am stat o ora amandoi in bar, am vb, ne-am sarutat, ne-am imbratisat ..ehhh de duminica numai la el ma gandesc, ieri am lucrat si iubitul meu a venit la munca, lu' sefu nu i-a convenit, m-a intrebat ce cauta el aici? Si i-am spus ca el toata ziua nu m-a bagat in seama si acum ma intreaba ca ce cauta iubitul meu la bar? Seful meu sta toata ziua cu mine in bar, niciodata nu ma lasa singura pentru ca are niste probleme si nu poate sa lase barul ...nu stiu ce sa fac, ma gandesc numai la el, am fantezii cu el, simt ca daca o sa mai continui munca acolo o sa ma indragostesc de el, deja m-am obisnuit cu el si nu ma mai uit cu aceiasi ochi la prietenul meu. Dati-mi un sfat, ce fac?

11 răspunsuri:
| senstein a răspuns:

Esti o nenorocita

| Violleta2022 a răspuns:

Un sfat bun in absolut toate cazurile: niciodata sa nu te culci si incurci cu seful! Dupa ce te are la pat, te da afara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare, ca deja te-ai indragostit.Sefu' este casatorit? Ca asta ar schimba putin situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi vine greu in minte o idee mai proasta decat sa te combini cu seful...

Ce ai putea tu sa faci? Nu stiu, ai putea incerca sa te porti ca o fiinta umana si sa te desparti de prietenul tau pe care l-ai inselat. Ti-ai batut joc de el, crezi ca e ok sa o faci in continuare? Iar in legatura cu seful, intuiesc multe regrete in viitor. Am mari indoieli ca el priveste relatia cu tine prin aceeasi prisma prin care o privesti si tu. Dar, avand in vedere ce caracter ai, nu pot sa spun ca am vreun regret pentru ce urmeaza sa ti se intample.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sa presupunem ca iți lași "Iubitul" (am scris cu Ghilimele, pentru ca se vede ca îl iubești mult), sa presupuneam ca o sa ai o relație lunga si frumoasa cu "Șefu`", si după? Ce o sa faci dacă nu o sa mai fi cu el?, O sa mai vrei sa lucrezi acolo?, In fiecare zi cu el in Bar?, O sa mai vrea el ca tu sa lucrezi acolo sau o sa angajeze o alta domnișoara cu care sa stea și după închidere?

| SorinelF86 a răspuns:

Trebuie sa alegi, depinde de ce iti doresti tu de la viata in momentul asta

Răspuns utilizator avertizat
| Loveisintheaire a răspuns:

Nu este casatorit..acum sunt la munca..si mi-a propus sa mergem undeva sa ne simtim bine ..nusht ce sa fac iubitu meu ma urmareste ca si-a dat seama cred.

| Loveisintheaire a răspuns:

Multumesc de complimente ..Nimenea nu isi poate controla sentimentele..Toti gresim ..vam cerut un sfat atata tot ..Mam culcat cu seful meu aseara am ramas la el acasa.a inceput sa devina gelos nu prea ii comvine ca vb cu clienti etc..prietenul meu a inceput sa isi dea seama ca se intampla ceva..nu stiu ce sa fac

| Maly29 a răspuns (pentru Loveisintheaire):

Vorbeste cu un psiholog

| alexutza22098 a răspuns:

Trebuie să te hotarasti ce vrei de la viață ori unul ori celălalt dacă simți că te-ai îndrăgostit de seful tau atunci înseamnă că pentru iubitul tau nu simți nimic si ar trebui să fii sincera si sa ii spui adevărul pentru că dacă umblii cu amundoi s-ar putea să îi pierzi pe amundoi. Succes!