| anonim_4396 a întrebat:

Buna all. Sunt intr-o relatie de 7 ani, locuim impreuna de 4 ani, dar simt ca sentimentele mele fata de el s-au schimbat, nu stiu daca mai este iubire(din partea mea, din a lui este 100%). Ma simt sufocata, aud numai reprosuri, mai ales ca sunt la sute de km de casa (ma simt asa de singura)..si ma impiedica scoala in luarea unei decizii importante. Nu mai simt intelegerea de dinainte, el este si o fire dificila, tot timpul trebuie sa aiba dreptate... uneori ma bruscheaza, nu stiu. Deci, ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

Aici este o problema serioasa, este vorba de 4 ani nu de 4 luni de locuit impreuna, in primii 3 ani de zile nu ti-ai dat seama ca ai de-aface cu un om bolnav de gelozie? daca a ajuns sa te si bruscheze te rog sa incetezi relatia cu acest om, intr-o luna de scoala sau cat mai ai nu o fi probleme, ai suferit 4 ani de zile nu mai poti sta pina termini scoala? sa nu-i dai de inteles ca vrei sa pleci deoarece, fiind o fire dificila care a ajuns sa te si bruscheze, nu sti ce planuri diabolice isi face, daca mai doresti ceva amanunte trimite-mi mesaj.
Capul sus sa nu-ti fie frica, asta-i vorba lui Cotyca kiss

| Azµre a răspuns:

Sa ai o discutie serioasa cu el si sa-i spui ceea ce simti! Daca te iubeste va intelege si iti va da acel "spatiu" care ti-l doresti sa nu te mai simti sufocata. Daca nu intelege alta varianta nu vad decat sa il parasesti. Dragoste cu sila nu se poate!

| alecsalecs a răspuns:

Daca ne Spuneai si ce varsta ai poate era mai bine!
Scuza ma ca poate voi fi foarte dur cu tine dar poate asa sau asa sper ca te voi ajuta concret! Deci Draga mea, aceasta problema ar trebui sa o discuti cu el intr o... extrem de serioasa deci sfatul meu este ca trebuie sa ai o discutie extrem de serioasa si concreta cu el! Si daca tu nu mai simti si nu te mai simti bine pentru el ar trebui sa iei cea mai buna alegere pentru tine! Pentru viata ta..Ca doar o viata ai nu ti bate joc de ea linga cineva doar de dragul cui? copii ceva sper ca nu ai ..deocamdata ..si nici nu ti doresc sa ai cu el..Adica cine stie daca l poti schimba spre binele tau si spre binele relatiei pe care ati inceput o in urma cu 7 ani Eu iti spun sa ai o discutie Extrem de dura si serioasa cu el Si sa i spui tot ce te macina ok?