| ralucutzik a întrebat:

Buna am 16 ani si prietenul meu 21 suntem impreuna de 2 ani
. vrem samergem la mare iar mama nu e de acord iar tata este decadat. va rog ajutati-ma neaparat cum s-o conving

10 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Mama ta stie ca esti cu el de 2 ani? Adevarul este ca esti minora inca si depinzi de decizia parintilor daca te lasa sau nu sa mergi la mare cu prietenul.

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai depinde acum daca ti-ai inceput viata sexuala si mama ta stie nu ar fi nicioproblema, daca nu ai inceput-o atunci ea crede ca sigur o sa o incepi si nu vrea acest lucru! Tu stii mai bine

| BlackAngel23 a răspuns:

Hmmm grea intrebare.sti cum is parinti :-l dar nu prea cred ca o sa te lase ca nah ai 16 ani si pr tau 21

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand imi pare rau pentru tatal tausad. Incearca sa o convingi spunandu'i ca vor fi multi...nu doar voi 2(in cazul in care chiar mergeti cu mai multi amicilaughing), daca nu reusesti adu'l pe prietenul tau sa vorbeasca cu eabig grin sa o convinga el ca nu ti se va intampla nimic rau si ca va avea grija de tine.Bafta!:*

| Catalina_3159 a răspuns:

Mama ta stie ca sunteti impreuna de 2 ani? Il cunoaste? incearca sa ii explici ca este o persoana de incredere. El poate vorbi cu mama ta si sa ii explice ca va avea grija de tine pe perioada cat veti sta la mare si ca o veti suna in fiecare zi (sau de mai multe ori pe zi sa nu isi faca griji degeaba )...

| ralucutzik explică:

Nu am postat aceasta intrebare ca "unii" s-o i-a ca pe o bataie de joc
...mama nu stie ca m-am culcat cu el.

| ralucutzik explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri

| alexandra200011 a răspuns:

De pinde cate zi stati daca stati o saptama puteti sai spunet ca pleci intr-o excursie cu clasa

| DinaMIA a răspuns:

Vorbeste cu tata sa o convinga pe mama!