| Lorennn a întrebat:

Buna, am 22 de ani mi-am inceput viata sexuala de 2 ani.
Insa astazi mama mi-a gasit niste pastile contraceptive si a reactionat intr-un mod foarte urat, ea a crezut ca sunt virgină si nu stiu ce as putea sa-i spun sau sa fac sa nu-si piarda increderea in mine.
Nu stiu de ce reactioneaza asa.
Ce sa-i spun va rog sa nu se mai gandeasca la prostii.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa se multumeasca ca esti in viata

| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru pe care ar trebui sa il comunici mamei tale (se pare ca este absolut necesar thinking ) este varsta ta... de 22 de ani. Nimic altceva. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E supărată pe tine pe bună dreptate. În primul rând că părinţii ar trebui să fie în acelaşi timp cei mai buni prieteni ai copiilor lor şi sfătuitorii lor în acelaşi timp.
Nu văd de ce ai ascuns de mama ta asta când aveai o vârstă rezonabilă pentru aţi începe viaţa sexuală. Sunt sigură că dacă i-ai fi spus acum 2 ani că ai de gând să-ţi începi viaţa sexuală, nu s-ar fi supărat atât de tare ca acum.
Dacă ai o relaţie, un iubit, atunci trebuie să-l aduci acasă şi să-l prezinţi părinţilor, nu să faci lucruri pe ascuns că până la urmă totul se află, după cum ţi-ai dat şi tu seama.
Eu te sfătuiesc să-ţi ceri iertare faţă de mama ta şi data viitoare să nu-i mai ascunzi lucruri importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor asta e alt troll nocturn sau vorbesti serios? La 22 ai asemenea problema? Si la 18 ce viata aveai de n-ar intelege mama ca esti majora?
N-ar trebui sa fie vreo problema. Probabil s-a speriat sa vada pastilele nestiind ce se intampla cu tine. Pai prostie faci dar e normala prostia care o faci, mama ta are o problema sa nu accepte asa ceva la varsta ta.
N-ar trebui sa intru mai adanc in subiect, unele mame se comporta cam aiurea cu fiicele si este problema lor personala in legatura cu viata fiicei. Ele nu vor sa inteleaga ca "copilul" este o fiinta vie care misca pe cont propriu.

| Lorennn explică:

Dar nu intelege mama mea are gandirea acea dupa vremea lui Ceausescu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Lorennn):

Te compatimesc. Este foarte trist ca mai exista astfel de specimene.

| Lorennn explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu exact asa de trista ma simt acum de parca am facut o crima in loc sa fie open minded ca folosesc contraceptive sa previn o sarcina nedorita ea se supara pe mine si isi pierde increderea in mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

E bine că există încă astfel de "specimene", cum le numeşti tu.
E bine că vrea ca fiica ei să aibă principii şi să şi le respecte, nu să facă lucruri pe la spatele ei.
E îndreptăţită să fie supărată că fiica ei i-a ascuns un lucru atât de important.

| 09bby04 a răspuns:

Buna! Ai putea sa spui ca ti le-a recomandat medicul ginecolog pentru reglarea menstruatiei pentru ca unii parinti sunt ingusti la minte si traiesc dupa regula casatoriei sau gasesc subiectul tabuu