| Lorennn a întrebat:

Buna, am 22 de ani mi-am inceput viata sexuala de 2 ani.
Insa astazi mama mi-a gasit niste pastile contraceptive si a reactionat intr-un mod foarte urat, ea a crezut ca sunt virgină si nu stiu ce as putea sa-i spun sau sa fac sa nu-si piarda increderea in mine.
Nu stiu de ce reactioneaza asa.
Ce sa-i spun va rog sa nu se mai gandeasca la prostii?

Răspuns Câştigător
| AnnabellaBB a răspuns:

Auzi. Tu ai viata ta acum. Ma-ta să-și vadă de viata ei. Nu crezi?
Ce treaba are încrederea, dacă mama ta a reacționat urat ca tu faci exact ce face toată lumea normala? Ferească Sfântu de asa părinți.
Cum adică sa te Considere c*urva? Ce mentalitate de tot rahatul, în anul 2020. Fata mea, eu am 27 de ani, mama mea mi-a spus de la 14 ani ca dacă fac sex, măcar s-o fac protejat. Ce părinți ai. Du-te fata mea, I-ați un job, gasesteti chirie și scapi de asa ceva.
Relația mama-fiica nu exista.
Doamne ajuta ca nu am avut parte de asa părinți și am avut sprijinul lor în toate deciziile mele. Draga mea, eu zic sa ai o discuție cu mă-ta și să-i spui ca suntem în 2020. Nu 1980...

| Lorennn explică (pentru AnnabellaBB):

Apreciez si bravo tie ca ai parintii cu care poti vorbi deschis!

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Lorennn):

Știi ce te rog, că în viata ta, sa nu lași pe nimeni sa decidă în locul tău. Sa nu te iei după ei. Ești un om adult la 22 de ani. Nu mai ești de grădinița. Faptul ca, mama ta te jignește, denota ca e instabila psihic. Sfatul meu, ți l-am spus. Mută-te cu iubitul, angajează-te și sa vezi ce viata frumoasa o sa ai. Serios. Gândește-te ca sunt femei la 22 de ani care sunt căsătorite și au și un copil. Este viata ta privata, tu decizi dacă spui vreun detaliu sau nu. Serios. E spre binele tău. Niciodată sa nu te lași influentata de ei. Niciodată!

| Lorennn explică (pentru AnnabellaBB):

Mersi mult chiar m-a motiveaza raspunsul tau, eu nu stau cu ei am venit pentru o lună si mi-a cautat in geanta si a vazut insa nu m-a asteptam sa reactioneze asa mai degraba sa vorbeasca frumos nu sa ma jigneasca sa ma faca sa ma simt prost.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Lorennn):

Eu spun s-o raresti cu ea.
Ți-a dat viata, te-a crescut, ii mulțumești, dar te duci în drumul tău. Gata cu mami în sus, mami în jos.
Un telefon odată pe săptămână /luna și sa vezi ce se potolește.
Pune un pic de respect. Sa nu ii mai permiți sa te jignească, nu are niciun drept!
Explică-i clar ca ești femeie adulta și nu stai călugăriță. Au un obicei foarte prost de a se baga și de a distruge viețile oamenilor, unii părinți

| Lorennn explică (pentru AnnabellaBB):

Mersi mult mai exista si oamenii normali la cap pe lume laughing
Seara faina!

| Legion7X a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Sex la 14 ani pentru o fată, periculos.

| Mosotti a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Bine zis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Să vedem dacă ai avea și tu o fiică și ți-ar ascunde lucruri de genul, cum ai reacționa?
Ți-ar conveni ca fiica ta să nu-ți spună că are o relație sau un iubit, și să nu ți-l prezinte?
Nu e ok să ascunzi lucruri de părinți, și da! Relația mamă-fiică există. Eu de exemplu mă înțeleg excelent cu mama mea, îmi este cea mai bună prietenă și ei îi spun totul, dar poate tu nu ai o relație apropiată cu părinți, de aia gândești așa.
O să ai și tu copii într-o zi iar când vor ascunde lucruri importante de tine, să vedem dacă mai gândești și atunci la fel.winking

| AnnabellaBB a răspuns (pentru anonim_4396):

Alo, am 27 de ani și sunt însărcinată!
Ți se pare normal ca la 22 de ani sa dau detalii intime?
Am o relație perfecta cu ei. Dar asta nu înseamnă ca trebuie sa le spun toată viata mea. Nu cred ca are rost comentariul tău. Sa înșir ce fac eu și cu cine ma... Mamei mele. Trebuie semnat vreun raport sau nu înțeleg? Asta nu înseamnă ascuns, e un detaliu intim. Este viata ei, de ce m-ar interesa pe mine ce face și cu cine umbla ea la 22 de ani? Asta nu e ascuns. Dacă o sa vrea ea să-mi spun a ine, dacă nu asta e. Apropo, fetita am, dar în viata mea, n-o s-o forțez să-mi spună la cati ani și-a pierdut virginitatea, pe bune...

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Legion7X):

N-a fost. Au trecut anii. Mai periculos era dacă nu-mi explicau ce și cum. Drept dovada, am ajuns la 27 de ani, căsătorita și Abia acum aștept primul copil!

| Legion7X a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Scuza-ma că îți spun dar, esti cam îngusta la minte chiar daca ai 27 dacă gândești că nu te intereseaza cu cine va umbla fata ta și anumite detalii. Probabil o sa intereseze când va veni bătută, umilită sau violată acasă sau posibil nici atunci.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Legion7X):

Tu chiar ești prost rău sau proasta. Una e sa ma bag în viata ei intima și una e sa ma intereseze cu cine umbla ea șamd. Încă trăiești în stadiu sa te bagi ca un **** in viata copilului tău.

| Legion7X a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Ambele. Mama trebuie să stie anumite chestii ca părinte măcar câteva. Asa este normal, și mi se pare corect. nu este necesar să existe minciună și riscuri după anumite fapte posibil făcute inocent. Mai bine să existe un mentor bun. După ce se mărită treaba ei.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Legion7X):

Tu chiar ai probleme grave la mansardă, pe bune.
Tu in ce an te-ai născut? Dacă tu ii dădeai raportul de frica, este altceva. Tu încă ești la stadiul de a controla un om major la 22 de ani. Penibil de dezgustător. Groaznic!

| supadeceapa a răspuns (pentru Legion7X):

Cum scade riscul de a fi abuzată faptul că-i spune mamei că nu mai e virgină? laughing Își pune duamna mamă-sa capă de superwoman și o urmărește prin oraș acum că știe acest detaliu mirobolant? E o persoană adultă de 22 de ani, ești ok la cap? Măritișul nu reprezintă o garanție pentru nimic. În familiile tradiționale au loc abuzuri zilnic. Să ascunzi ceva nu înseamnă să minți. Poate pur și simplu nu a menționat. Nu a avut contextul potrivit pentru a porni o discuție pe subiectul ăsta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Legion7X):

Are 22.

75 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai 22 de ani, totusi. Aici nu e vorba de incredere. Ai viata ta si ea nu trebuie sa stie chiar tot ce faci tu.

| ania a răspuns:

Ai fii mai fericită dacă ai face pe viitor sex numai după căsătorie.nu ai cum să=i recâștigi încrederea că ești virgină.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Raspusnul tau nu are nici o ogica!
Fata nu mai este virgina, asta este un fapt si nici nu s-a lans ca-i nefericita.
De unde si pana unde sfatul sa faca sex numai dupa casatorie, ca sa fie fericita? Unde-i logica?

| Mosotti a răspuns:

Aaaoleu de unde vine mai mama ta? Din comunism? Explica-i ca e normal la 20 ani sa ai viata sexuala si ca in occident incep aia si de la 15 ani si parintii nu se supara, spune-i ca vrem sa ajungem ca ei dar gandim ca la comunisti.
Explica-i ca gandirea ei nu este una tocmai conforma cu societatea de azi. Si intreab-o ca si daca nu mai esti virgina ce? Ca doar nu-ti facea cineva statuie daca ai fi fost.

F bine ca ai pastile contraceptive ca sa te protejezi de sarcina! Bine gandit, si atunci ce are cu tine? Esti majora, gata, sa-si vada de treaba ei. Ce incredere? De parca ai facut ceva rau.

| Lorennn explică (pentru Mosotti):

As vrea eu sa aiba gandirea ta crede-ma, insa ea se supără asa repede in loc sa vorbeasca deschis si sa fie mai open mind ca stiu despre aceste metode si ni vreau o sarcina nedorita!

| Mosotti a răspuns (pentru Lorennn):

Si tu de ce nu ascunzi alea bine?! Pana la urma te intreb si asa, stiu ca nu ajuta sa te intreb asta acum dupa ce fapta s-a consumat, insa zic pentru viitor. Daca nu te intelegi cu ea, fa sa nu afle. Pune undeva unde nu umbla.
Ptr ca in viata sunt greseli care nu mai pot fi reparate, deci trebuie f mare atentie in tot.
Acuma ca a aflat degeaba mai le ascunzi de fapt, ca stie deja.

Insa ii trece. Dar n-ai intrebat-o? De ce se supara ca ai inceput viata sexuala? Cati ani are?
Ca in mod normal daca te protejezi nu e problema, bine, sa fie si ala sanatos sa nu aiba vreo boala ceva.
E o placere si atat, e f binevenita, rau nu face sexul la 20 ani. Sa se supere daca faci ceva rau, asta da.

| Lorennn explică (pentru Mosotti):

Am explicat ca le-a gasit in geanta

| Mosotti a răspuns (pentru Lorennn):

Am inteles, ii trece zic eu, tu vezi de treaba ta mai departe si aia e, e viata ta pana la urma, nu mai esti minora. Ce varsta are mama ta? Ca sa vad ce generatie e, eu am 43 ani, sunt curios daca tot pe acolo e. Ca pe vremea mea gandea lumea ca tine de fapt.
Incepeau ssexul si de la 16 ani pe ascuns.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu te mai lega de comunisti ca ma supar.laughing Glumesc. Dar sa stii ca nu comunistii gandeau asa. Comunistii vroiau cati mai multi copii, ori acestia se concep prin sex. Bigotii religiosi cred ca sexul se face doar pentru procreere, dar si acesta numai dupa ce te-ai casatorit religios.
Aici nu este vorba de varsta, este vorba de a face sex in afara familiei. ama fetei este desigur o bigota religioasa, care il intreaba pe preot si in ce zi sa puna muraturile pentru ca Dumnezeu sa nu i le strice.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu, de comunisti ziceam ca nu era ok sa te f in afara casatoriei, tot idiotenii din astea, cum nu? Nu am zis ce vroia partidul, am zis cum era intre oameni.
Pai si daca e asa mama ei cu popenii ce inseamna? Sa se deschida putin si sa inteleaga ca nu e ok ce zice popa, si ca-s doar aiureli, inseamna ca si-a pierdut mintea pe undeva, de mult deja si n-a mai gasit-o, ai dreptate, prostia nu are versta.
Iar daca s-a dus sa o caute pe minte, cineva a gasit-o inainte, nu stia ce este si a aruncat-o, asa ca s-a pierdut.
Sau stia ca e si a bagat-o in cap ca sa devina si mai destept, hahaha.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Ai trait pe timpul comunismului?

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da! La revolutie aveam 12 ani in ianuarie 1990.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

In comunism erau trasi la raspundere pentru relatii in afara casatoriei membrii de partid (o critica tovaraseasca), dar cei care sufereau cu adevarat erau cei casatoriti si care aveau relatii sexuale cu amante etc. sau erau necasatoriti si aveau prunci.
Cunosc pe cineva care a fost schimbat din functia de director pentru faptul ca a divortat.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, asa era, desi eram mai mic, stiam, se discuta in casa, rude, parinti, cunostinte.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai 22 de ani, multi inainte. Maica-ta are probleme cu capul. Zi-i ca sintem in 2020, nu 1520. Mdah... job, mutat de acasa, urgent. Succes!

| anonimg a răspuns:

Ea nu are de ce sa se supere, pentru ca la vremea potrivita nu te-a educat ca sa te pastrezi pentru sotul tau.
Iti recomand: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic ca sunteti amandoua vinovate pentru ca probabil nu comunicati intre voi.

| Sofer a răspuns:

Gândire comunista.

| Lorennn explică (pentru Sofer):

Exact! Sincer am chiar m-am documentat singura despre aceste metode contraceptive pentru ca ei i-a fost mereu rusine sa vorbeasca deschis cu mine insa sa ma critice nu! Acum ca am 22 ani mi-e rusine sa vorbesc cu ea ori cat de mult as vrea ca sa nu se supere. Am folosit si prezervativ insa azi mi-a gasit acele pastile si s-a schimbat total la 90 grade, ea spunand " vaai nu vred ca ti-ai inceput viata sexuală" am fost super jenata

| kb9 a răspuns (pentru Lorennn):

E doar ingrijorata, asa sunt mamele, toate, daca vrei sa se deschida cu tine, chiar daca e greu, fa tu primul pas si vorbeste cu ea despre subiectul asta.

| Lorennn explică (pentru kb9):

Nah, am mai incercat crede-ma insa mama mea e caz pierdut, ma umileste si ma considere o mare parasuta chiar daca este primul meu iubit!

| kb9 a răspuns (pentru Lorennn):

Orice mama isi iubeste copilul, poate uneori e dezamagita de tine si poate asta pentru ca nu vorbesti cu ea si poate a dezamagit-o si faptul ca nu a aflat de la tine ca ai facut sex si ai mintit-o.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru kb9):

Auzi, are 22 de ani
Nu vrei s-o ia pe ma-sa și în timpul actului sexual? Reveniți fraților la realitate. Nu mai suntem în comunism. La 22 de ani auzi să-i spun viata mea privata. Din câte se observa nici nu sunt în relații bune.

| kb9 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Da, dar revenind, e mama ei, e ingrijorata pentru fiica ei. Poate era ingrijorata ca pastilele functioneaza in doar 50% din cazuri, ca poate sa aiba un copil. Asta nu e comportament comunist, daca ma-sa ignora treburile astea, era pshihopata.

| Lorennn explică (pentru kb9):

Crede-ma mama e ingrijorata nonstop si daca ies afara la magazin laughing

| kb9 a răspuns (pentru Lorennn):

Pentru ca te iubeste, vrea sa nu patesti ceva. Daca ai da viata unui copil, ai face exact la fel, chiar si cand acel copil ar deveni adult.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru kb9):

Hai mai termina cu îngrijoratul. Dacă sunt îngrijorată pentru copilul meu, nu-l jignesc în toate felurile. Este femeie adulta. Cum să-i inspire viata ei intima, pe bune? Ce mentalitate ai frate? Și ce e un copil, un monstru sau ce ca n-am înțeles?
Eu am 27 de ani, dar niciodată n-am înșirat nimic din viata mea intima, niciodată. La 22 de ani ești capabil sa iei decizii. Nu crezi? Tu ești în devenire ce e ste mama acestei fete. Trist.
Eu sunt însărcinată, sunt căsătorita, copilul a apărut când "a vrut" el. Ce sa fii făcut? Patetic raspuns

| Lorennn explică (pentru kb9):

Am inteles ideea! Si daca m-as pune in locul ei as fi la fel insa diferită total la capitolul de viata sexuală. Sa fim seriousi suntem in 2020 sa nu poti sa vorbesti deschis despre aceste lucruri este urat

| AnnabellaBB a răspuns (pentru kb9):

Auzi ma deșteptăciune rara, ce mama îți cauta în geanta, ca ce chestie? Mergem asa in orice casa și umblam în poșetele oamenilor sau cum? Haide ma, lasă textele în comunism și pleacă. Nu ii spune imbecilitati. Nimeni n-are niciun drept să-și bage nasul în lucrurile tale. Dacă avea un kaka in poșetă? Pe bune... Eu dacă iubesc o persoana, nu o înjur, înjosesc și nici n-o consider cu*va

| Lorennn explică (pentru AnnabellaBB):

Exact! Adica fetele acelea de 15 ani care schimba 30 de barbatii la saptamana tot sunt mai apreciate de familia lor decat eu cu prezervativ si anticonceptionale laughing

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Lorennn):

Trist!
Foarte trist.
Îmi pare rău pentru tine, dar impuneți punctul de vedere și nu mai permite niciun fel de jignire. Ea sigur a fost o călugăriță, cu siguranță. Cu siguranță ea a folosit anticoncepționale laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Sofer):

Bigota, nu comunista. Pe timpul comunismului nu se punea asemenea problema in ceea ce priveste sexul. Era doar oprit avortul.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Lorennn):

Ea la ce varsta a inceput viata sexuala, ai intrebat-o?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru kb9):

Aici nu e vorba de ingrijorare. Daca ar fi vorba despre asta sedea cu ea de vorba.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Ai multa dreptate, mai ales ca nu mai este minora. Daca ai peste 18 ani este ilegal sa-i cauti unei persoane in lucrurile intime. Se cunosc cazuri cand s-au castigat procese ca sotul a intrat in lucrurile intime ale sotiei.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Soțul meu îmi aduce geanta cu totul când ii spun să-mi aducă ceva laughing Niciodată în 4 ani de când suntem căsătoriți nu mi-a cotrobăit în geanta asa...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Nici eu nu stiu ce are in geanta sotia mea, nici ea ce am eu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

E cel mai sanatos asa. Mai ales continutul telefonului si a calculatorului... happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand eram student, calatoream de multe ori in tren, cand mergeam acasa, cu un cetatean din acelasi oras. De cate ori ajungea in gara de coborare ii dadea telefon sotiei ca a juns deja in oras.
Odata l-am intrebat de ce ii da telefon sotiei cand coboara din tren. El mi-a raspuns: un telefon ma costa mai putin decat un divort. Desigur ca apoi am mai discutat pe aceasta tema, el spunandu-mi ca intre ei este o conventie: el nu o urmareste ce face, poate sa-l insele, dar sa nu afle ca l-a inselat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, e buna asta. Acum intrebarea mea e de ce mama draq mai stateau aia impreuna... happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

He, he! Fiecare cu conceptiile lui. Am cunoscut o alta familie, unde fiecare se distra cum putea, inclusiv intim. Stiau unul de altul. Cum se spune, aveau o relatie - doar ca erau casatoriti - deschisa.
In viata intalnesti oameni de toate felurile.
Un batranel era casatorit cu o femeie tanara. Unii i-au spus ca-l inseala. El le-a spus ca nu-l intereseaza, ea plecand noptile de acasa de multe ori, atata timp cat ii face de mancare, il spala si intretine casa si o gaseste acasa cand vine de la serviciu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Oh, da, nu sunt incuiat la mine, inteleg foarte bine ideea de open relationship/f*ck buddies, dar nu prea inteleg de ce s-ar complica si cu un mariaj intr-un astfel de caz.winking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stii, este o zicala: Nu cerceta aceste legi, ca esti un tampit de le intelegi." laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

... de rupi din codru o ramurea, ce-i pasa codrului de ea/ce-i pasa unei lumi intregi de p*&a mea. Adaptare dupa Cosbuc - Moartea lui Fulger. Originalul e
Nu cerceta aceste legi,
Că eşti nebun când le-nţelegi!
Din codru rupi o rămurea,
Ce-i pasă codrului de ea!
Ce-i pasă unei lumi întregi
De moartea mea!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

@Cristinna31, nu știu de ce mi-ai dat ignor, dar totuși, are 22 de ani, de ce ar fi virgină și de ce ar trebui să-și înșire viața intimă în fața părinților ei? N-are astfel de obligații, vorbim de o persoană adultă, nu despre o minoră. Ai zis undeva că ai 27 și ești virgină. Când o să te dezvirginezi o să dai fuguța la mămica să o anunți? laughing Și nu-i vina fetei că nu a simțit nevoia să-i împărtășească asta mamei, nu e datoria ei de a menține relația de prietenie vie, ar trebui să fie o chestie reciprocă. Când copilul tău e trecut de o vârstă, ar trebui să fii conștient de niște lucruri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Spune-i ca ar trebui sa fie bucuroasa ca esti responsabila si faci sex protejat (desi ar fi bine un prezervativ), ca ai o relatie stabila si nu esti ca fetele alea care nu au grija si vin acasa gravide la 15 ani.
Nu e usor pentru o mama sa accepte ca fata ei a crescut dar nu e nimic rau sa faci sex atata timp cat te protejezi. Spune-i ca s-au dus vremurile alea in care fetele raman virgine pana la casatorie. Nici nu recomand asta, daca te casatoresti fara sa ajungeti in pat si te trezesti apoi ca nu sunteti deloc compatibili ca capitolul asta?

| Lorennn explică (pentru Furnicuta000):

Am folosit si prezervativ

| JicaContra a răspuns:

Am o intrebare de la obraz, pana la ce varsta o mama ca aia considera ca ar trebui sa fii virgina?!?
40-50?!?
si, te rog mult, intreaba-o pe EA asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E supărată pe tine pe bună dreptate. În primul rând că părinţii ar trebui să fie în acelaşi timp cei mai buni prieteni ai copiilor lor şi sfătuitorii lor în acelaşi timp.
Nu văd de ce ai ascuns de mama ta asta când aveai o vârstă rezonabilă pentru aţi începe viaţa sexuală. Sunt sigură că dacă i-ai fi spus acum 2 ani că ai de gând să-ţi începi viaţa sexuală, nu s-ar fi supărat atât de tare ca acum.
Dacă ai o relaţie, un iubit, atunci trebuie să-l aduci acasă şi să-l prezinţi părinţilor, nu să faci lucruri pe ascuns că până la urmă totul se află, după cum ţi-ai dat şi tu seama.
Eu te sfătuiesc să-ţi ceri iertare faţă de mama ta şi data viitoare să nu-i mai ascunzi lucruri importante.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ce să-și ceara ma, iertare?
Tu te auzi?
In ce secol trăim?
Eu locuiesc în Germania și sa vezi aici ce iertări își cer copiii când fac s*x in grup laughing
Aici părinții au o mentalitate open mind, pe care in Romania rar o vezi. Din fericire eu am avut parte de asa ceva. Bine ca nu spui să-și ia și o icoană la iertare ca deh, e ma-sa și nu i-a spus când și-a tr*s-o. Îmi pare rău și cer să-ți spun, dar esti penibila la faza asta laughing
Unde naiba scrie ca trebuie sa dau detalii intime din viata mea, cuiva? Unde? laughing
Ferească Sfântu sa ai copii. O sa fii exact ca "individa" care își insulta și jignește fiica, ii controbaie în lucruri. Este un comportament normal? Asa crezi tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe fete din familie bună, dar le strica anturajul. Ăla e mai important decât familia pentru tineri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 22 de ani, cand voia maica-ta sa-ti incepi viata sexuala? La 60? Mie mi se pare o varsta mai mult decat potrivita pentru asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu are niciun drept sa iti umble pe ascuns prin geanta. E viata ta intima si daca tu ai ales sa nu spui nimanui ca nu mai esti virgina, ar trebui sa iti respecte decizia. Nu esti obligata sa spui nimanui chestii intime, nici macar parintilor tai. Si da, sunt muuulti parinti cu care chiar nu poti vorbi nimic. Ca daca le spui ca ai facut sex, nici nu iesi bine din camera si ii auzi soptind te miri ce.
Gen, tu chiar nu ai gresit cu nimic ca nu i-ai spus, ci probabil ai vrut doar sa te scutesti de comentarii si reactii nepotrivite... chiar te inteleg, sa stii.

| Nume6 a răspuns:

Păi maică-ta ce vrea să te lase virgină până la 40 de ani, eventual să te si călugărească.

| Elelei a răspuns:

"Ce sa-i spun va rog sa nu se mai gandeasca la prostii"
Si la ce s-ar putea gandi din moment ce tu ti-ai inceput viata sexuala de doi ani?
"ce as putea sa-i spun sau sa fac sa nu-si piarda increderea in mine"
Din moment ce nu discuti deschis cu ea, nu ii spui adevarul niciodata, mai poate avea incredere in tine?

| kb9 a răspuns:

Ai 22 de ani, ce daca ai facut sex? Vorbeste cu ea, spune-i adevaru', altceva, ce?

| Lorennn explică (pentru kb9):

Ma considera cea mai mare c.rva!

| kb9 a răspuns (pentru Lorennn):

Si de-asta ar trebui sa vorbesti cu ea, sa-i explici situatia.

| Daniel18888767585 a răspuns:

Eu zic sa ne **** înca o data