| ilonna a întrebat:

Buna am 48 ani am facut sex neprotejat mi-a intarziat menstra mai exact ultima mestra am avut-o pe 29 ianuarie si mi-a venit pe 30 martie in acest timp am facut 3 teste de sarcina care au iesit negative ce ma sperie ca m-am cam ingrasat un pic oare sa fie ceva

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te repede la ginecolog. Nu inteleg de ce ai asteptat atat. Nu esti o adolescenta proasta si needucata, esti o femeie matura care a fost de zeci de ori la ginecolog in viata ei. E posiil sa fie o premenopauza, dar nu poti stia asta daca nu te duci la medic.

| katy a răspuns:

Testul de sarcina se face la cel putin 21 de zile dupa contactul sexual,daca l-ai facut cand trebuia si a iesit negativ inseamna ca te apropii de menopauza si apar schimbari hormonale, devii mai agitata, te enervezi mai repede. unele persoane intra in menopauza mai repede altele la peste 50 ani

Răspuns utilizator avertizat
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Menopauza a venit mai repede

| Sexualitate a răspuns:

Ilonna, ar fi bine să ai o întrevedere cu medicul de familie, care este posibil să-ţi recomande un specialist. Înclin să cred că, la vârsta dvs., atât întârzierea menstrei, cât şi luarea în greutate să fie semne care anunţă instalarea menopauzei. În ce priveşte răspunsurile anterioare, consider că unei persoane de 48 de ani nu-i sunt interzise nici sexualitatea, nici viaţa sexuală (pe care o poate avea încă mulţi ani înainte) şi nici întrebările.

| Evangeline a răspuns:

Cucoana, la acesti 48 de ani ai tai, constat ca pe langa faptul ca ai pus numai intrebari legate strict de SEX, nici macar nu stii sa legi doua cuvinte. Este rusinos, de-a dreptul jalnic.
Iti propun un menage a trois : tu, el si o carte de limba romana! Succes!

| DaianaPiersicutza a răspuns:

Tu la 48 de ani mai faci sex? rolling on the floor Du'te la doctor, esti femeie in toata regula si pui intrerbari din astea pe un site straight face Ma asteptam la altceva din partea oameniilor mari ca tine.

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Intri in perioada de menopauza!happy De aici si cauza ingrasarii talehappy.