| piticot02 a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani de zile cu cineva si acum ne-am despartit. tin enorm de mult la el si il iubesc. El acum e cu "prietena lui cea mai buna" impreuna.sad am incercat sa vorbesc cu el dar nu a acceptat. cand mi-a auzit glasu mi-a inchis telefonul.sad. Am uitat sa precizez ca am avut multe certuri din cauza "prietenei" lui si la un moment dat l-am intrebare ce are ea mai special fata de mine(nu mi-a raspuns la mesaj) si dupa care la 2 zile am auzit ca el era deja cu ea. Si inca ceva el a avut banchetul acum cateva zile in urma si am auzit ca ar fi fost si un fost de al meu acolo pe care el nu il suporta(are si motive) iar el s-a combinat cu ea din seara banchetului[asa stiu eu] si la 3 zile dupa ce ne-am despartit noi.

ps : pe "prietena" o cunoaste de un an de zile si relatia noastra a inceput tot dintr-o prietenie. si chiar acum o saptamana ne faceam planuri sa plecam impreuna, sa fim impreuna pentru totdeauna..ma tem ca o iubeste.

4 răspunsuri:
| ady90 a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca ea il face fericit, daca e mai fericit acum decat era cand erati impreuna.
Daca spune nu, atunci lupta pentru el, dar nu de purta urat cu actuala lui prietena. Adica nu o baga in seama.
Daca zice da (ca e mai fericit), atunci nu mai ai de ce sa iti complici si tie si lui viata. Un om nu va pleca de langa persoana pe care o iubeste cu adevarat.

Multa bafta iti doresc happy

| iKronstadt a răspuns:

Teme-te! A găsit la ea ce n-ai putut să-i oferi. Asta-i viața!

| anonima3389 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic....inseamna ca nu te mai iubeste daca deja si-a gasit pe alta si inca ceva...eu nu cred in amicitia dintre un baiat si o fata pentru ca oricat de amici ar vrea ei sa fie, unul dintre ei tot va incerca ceva si va nutri sentimente pentru celalalt

| Anonimusecelmaitaredinparcare a răspuns:

Buna.Pai daca tu il iubesti enorm iar el este deja cu alta si sa zicem ca voi v ati iubit foarte mult inainte. Nu?
Pai daca da nu are cum sa te uite.E aproape imposibil sa sara asa dintr o relatie in alta fara sa ii pese. Poate doar daca chiar nu te a iubit niciodata si nuprea ai prezentat un interes pentru el... dar daca ma insel atunci lupata pentru dragostea ta indiferet da ce ar spune el sau actuala lui prietena. Daca te a iubit o sa iti cada in genunchi si tu v a trebui sa il ierti iar daca se va intampla asa atunci incearca sa l chinui si nu ii zice da din prima. Si mai e o cheste... in timpul asta incearca sa te combinezi cu altcineva si incearca sa nu te implici prea mult sentimental( e bine sa fie reciproc) si asa il faci gelos si o sa iti cada in genunchi
Sper ca ti am fost de ajutor
Bafta si ai grija de tine! :*