| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am inceput o relație cu un bărbat trecut de 40 de ani. Mereu mi-au placut bărbații masculini, la costum si cravată, maturi etc. Tipul asta e definiția eleganței. E extrem de chipeș si manierat. Brunet, înalt, care stie sa se comporte cu o femeie.
Problema e ca multi au început să mă barfesca, să mă numească in toate felurile, deoarece bărbatul acesta are si o situație financiară foarte bună (prin urmare sigur vreau doar bani!).
El are doi copii, iar cu fiul de 17 ani are o relație foarte proasta, deoarece mereu cică îl umilise că nu e suficient de bărbat. Asta ar fi un red flag, dar in fine, e intre ei doi. Nu ma bag.
Insa nici fiul nu e tocmai de acord cu relatia tatălui său cu mine.
Ce ar trebui sa fac? Sa renunț la relatia mea? Ma simt bine cu el.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti pe interes, e firesc ca lumea sa iti scoata ochii pentru ca e invidie / dusmanie intelegi? Multe tarfe sant asa mai ales in RO unde toti damblagitii isi cauta orice tip de femeie doar pentru sex si companie, patetic. Nu baga in seama opinia publica

| darrio2007 a răspuns:

Renunta cu el si cupleaza-te cu fiul. 40 intra greu in 20 si ceva, pe cand 17 intra mai usor in 20 si ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu renunți, dar nici nu lăsa să treacă timpul. Decide dacă este doar o relație pasageră. în care te simți bine un timp, sau una la termen lung.

| Sofer a răspuns:

Nu asculta de gura lumii. Poți sa rămâi în continuare cu el. Câți ani ai?

| Holiday a răspuns:

Te simti bine cu el? Daca da, ce conteaza gura lumii sau parea unor frustrati?! E egala cu zero.
Probabil ca nu veti imbatrani impreuna, dar e o experienta din cate inteleg foarte placuta si e pacat sa-i dai cu piciorul doar pentru ca unii nu sunt de acord cu asta.
Pana la urma, chiar daca ar fi cum insinueaza astia, ca tu esti dupa banii lui, iar el dupa prospatura, tot e o situatie win-win. Nu mai vorbim ca e si un tip misto si manierat si cu bani, dupa cum spui. Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Tipul asta e definiția eleganței. E extrem de chipeș si manierat. Brunet, înalt, care stie sa se comporte cu o femeie." - cam exagerezi, știe să te vrăjească de nu mai știi pe ce lume trăiești, asta știe el să facă nu e că ar avea ceva special. Numai experiență cu femeile.
Ești tânără binenteles că pici in plasa lui. Îți spune exact ce vrei sa auzi. Pentru că vrea cărniță tânără pedofilul. ephebofil ce e, scârboșenia drecu de boșorog.

Binenteles că nu e de acord fiul lui, ar putea să-ți fie frate. Sunt curios cum ii spui tati?

| SelenaBoehm a răspuns (pentru anonim_4396):

Pedofil? Sunt trecuta de 20 de ani. Si el nu are 70. Nici 60. Nici macar 50. Si de ce e asa de greu de crezut ca un bărbat poate fi foarte chipeș?

| Ofiintă a răspuns (pentru SelenaBoehm):

Nu îl bagă în seamă pe Clint ăla.
Este un frustrat, fără viață socială, care nici el nu știe pe ce lume trăiește.
Aruncatul cu pietre în mod nejustificat, vorbele inepte reprezintă punctul lui forte.
Dacă altii au viata socială, sunt in relatii sănătoase, lui i se activează sau agravează frustrarea.

| anonim_4396 explică (pentru SelenaBoehm):

Da e pedofil, crede-mă că știu că e altfel s-ar fi uitat la femei peste 30 de ani sau de vârsta lui, nu la fete cu 10-15 ani mai mici, S-ar fi integrat in normalitate.
Te cred că e chipeș, dar întrebare e pentru ce stă ăla cu tine, că nu vad ce i-ar putea oferi o puștoaică de 20 și ceva de ani, sta numa pentru că ești bunaciue tanara laughing

Ofiinta, nu am ce invidie sa simt pentru asemenea relații, in care el ar putea să-i fie unchi sau tata, mă scârbesc oamenii de genul, sau care exista diferențe enorme dintre ei, fie de vârsta fie de înălțime, fie de situația financiară. Astfel de relații nu au cum sa fie sănătoase.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum puii mei la 40 de ani sa fie bosorog?! Ce tembel esti. laughing
Iar de pedofilie, nici n-are rost sa discutam, e clar ca nu stii/intelegi sensul cuvantului.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Păi da ce poți să fi în afara de boșorog mai ai puțin și ieși la pensie laughing nu numai boșorog dar și tembel daca iti iei fetișcane la vârsta aia.
Lasă-mă pe mine cu inteligenta ta, arata-mi tu pe unu care e in relație cu una mai bogată, frumoasa, matura, mai înaltă decât el. Atunci pot spune bravo, daca tu ai 40 de ani și ești într-o relație cu una așa tânără, ar trebui să-ți fie rușine de tine ba omule.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Lasă-mă pe mine cu inteligenta ta, arata-mi tu pe unu care e in relație cu una mai bogată, frumoasa, matura, mai înaltă decât el."

Emmanuel Macron, la vremea cand s-a combinat cu nevasta-sa?!
Bine, mai sunt si altii, dar nici macar nu asta e ideea. Femeile imbatranesc mai repede si mai urat, deci e mai probabil ca o femeie sa fie atrasa de un barbat cu 15-20 de ani mai in varsta decat invers. Pe langa alte lucruri...

"Atunci pot spune bravo, daca tu ai 40 de ani și ești într-o relație cu una așa tânără, ar trebui să-ți fie rușine de tine ba omule."

Nu, n-ar trebui deloc sa-mi fie rusine. Rusine ar trebui sa le fie celor ca tine, de varsta ei, ca n-au combinat-o ei inainte. Mai ales daca are niste calitati fizice si intelectuale.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

"Femeile imbatranesc mai repede si mai urat" - oricine îmbătrânește mai repede daca nu are grija de el, de unde și până unde ai ajuns la concluzia asta? Că imbratranesc mai repede.
Bărbații imbratranesc ca vinul și femeile ca laptele? Ești chiar nebun sau prost daca crezi asta laughing
Sau îți place ție sa crezi că arăți la fel de bine cum arătai la 25 de ani? Nu trebuie sa te compari cu alții, numai cu tine.
Eu daca mă uit în jur majoritatea relațiilor sunt formate de oameni de aceeași vârstă, nu cu diferente extronomice, poate el mai mare ca ea cu vreo 5 ani maxim. Sunt foarte rare cuplurile in care el e mult peste vârsta ei. Și multe fete de vârsta aia, nu se uită și nu se căsătoresc cu bărbați mult mai maturi. De ce? Pentru că nu sunt curve.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"oricine îmbătrânește mai repede daca nu are grija de el, de unde și până unde ai ajuns la concluzia asta? Că imbratranesc mai repede."

Culmea e ca desi femeile folosesc mai multe produse cosmetice de intretinere, sunt mai atente la alimentatie, fumeaza si beau mai putin, chiar se deterioreaza ca aspect mai repede decat barbatii, indiferent daca accepti tu sau nu.
Si sa nu uitam ca ele se mai si vopsesc, folosesc mai mult sau mai putin machiaj de diverse tipuri, fac micropigmentari, microblading, etc, etc, iar barbatii nu prea, spre deloc. Fara astea diferenta ar fi si mai vizibila.
Iti amintesc numai doua aspecte care apar la femei, iar la barbati nu. Celulita si sanii lasati. Dar mai sunt si altele.

"Sau îți place ție sa crezi că arăți la fel de bine cum arătai la 25 de ani? Nu trebuie sa te compari cu alții, numai cu tine."

Ce are sula cu prefectura? Aici discutam despre diferentele dintre barbati si femei de aceeasi varsta, nu despre barbatul la 25 de ani si la 40 sau 50.

"Eu daca mă uit în jur majoritatea relațiilor sunt formate de oameni de aceeași vârstă, nu cu diferente extronomice, poate el mai mare ca ea cu vreo 5 ani maxim."

Daca te uiti in jur, vezi si ca majoritatea barbatilor sunt tunsi scurt, iar majoritatea femeilor au parul lung. Dar asta nu inseamna ca nu sunt si barbati cu parul lung, sau femei tunse scurt. Iar lucrul asta e foarte ok. E fix acelasi lucru.

"Și multe fete de vârsta aia, nu se uită și nu se căsătoresc cu bărbați mult mai maturi. De ce?"

Pai sa vedem, oare de ce? Gura lumii, multi barbati sunt deja luati de altele, sunt prea fraiere si se multumesc cu putin, sunt refuzate de personaje ca tine ajunse la varsta aia (desi mai vorbim, posibil sa-ti schimbi atitudinealaughing ), etc, etc.

"Pentru că nu sunt curve."

Poti explica de ce consideri ca o tipa de 20 de ani, daca se combina cu unu de 40 e curva?! Sau poate nu intelegi sensul cuvantului. In situatia asta un dictionar explicativ poate ti-ar fi de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Traiesti într o societate bolnava unde mai toți au un fel de copy& paste dpdv al caracterului, orice ai face se găsește câte un handicapat sa te judece sau sa te bârfească asa ca fa ce vrei și ce simți și fa ți nevoile pe toți!

| TFL007 a răspuns:

Misto mai era de adaugat la job - cuvantul interlop si era tot tacamul! cum ce sa faci sa iti traiesti viata alaturi de el daca asta iti doresti, tu tii cont de ce zic gurile rele, asta e problema ta?

| TFL007 a răspuns:

Vrei sa iti mai zic ceva eu din liceu avea o colega de banca care umbla in acelasi timp cu trei barbati trecuti de 35 de ani care erau plini de bani, deci nu ma mira nimic, cine suntem noi baietii astia vai mama noastra sa va judecam happy

| Tokyo44 a răspuns:

Deduc ca și el e de acord sa fie in relație cu tine. Probabil și el se simte bine.
Dacă el e dornic de relații extraconjugale, nu ești ....va fi altcineva. Mai tânăra sau mai de seama lui.
Dacă te iei după gura lumii...și il ignori...nu rezolvi problema lui. El trebuie sa și-o rezolve.
Concluzie : dacă e win-win....trăiește clipa!

| lCupidon a răspuns:

Dacă ai cu 10-12 ani mai puțin mi se pare total ok, dacă ești mai mica cu 20 de ani, atunci e o problemă dar nu foarte mare?