| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutor
Am o relatie de 1 an si jumatate, simt ca s-a racit
De fapt ca sa fiu mai concreta il simt de cateva zile distant si rece, simt ca mi-ar ascunde ceva
Ieri i-am cerut telefonul sa vad cu cine vorbeste ca tot statea cu el in mana si scria cuiva, dar ii scria acelei persoane fix cand dispaream eu 2 minute, cand i l-am cerut a tras de timp sa apuce sa stearga conversatia de pe Facebook
Locuim in Londra, stam in aceiasi casa de un an... era planuit peste o saptamana sa mergem in vacanta in tara.dar el vrea sa vina singur cateva zile si apoi sa vin si eu Nu inteleg de ce, ba da intleg probabil pentru persoana cu care vorbeste
Ma paste, ma cuprinde o mica depresie, nu am prietene cu care sa vorbesc, ma simt singura si trebuie neaparat sa vorbesc cu cineva Nu va temeti nu sunt vreo disperata sa imi tai venele se alte cacaturi sunt matura, dar in momentele astea cand simt ca are pe altcineva si ma evita stand si in aaceias casa ma termina.
Neavand cu cine sa vorbesc. simt ca innebunesc
Ideea e ca il iubesc, nu e ultmul barbat din lume, dar nu sunt pregatita sa trec prin despartire, nu singura. multumesc mult pentru timpul acordat, trebuia sa ma descarc cumva.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sex faceti?

| Sofer a răspuns:

Destul de naspa situatia ta. Vine mai deverem in Romania sa se vada cu acel cineva?

| Celcareajuta a răspuns:

Imi pare rau sa aud de situatia ta. Cel mai corect, pentru ca a disparut increderea este sa ai o abordare directa de tipul: mergem impreuna. Spune-i in fata ce crezi si vezi cum reactioneaza, e usor sa iti dai seama de minciuni cand stai cu cineva de ceva timp. Daca vrei sa vorbim mai multe te ascult cu placere!