| AndreeaCristina12 a întrebat:

Hey TPU, stiu ca o sa sune foarte prostesc ceea ce o sa scriu aici, dar sunt intr-o situatie in care simt ca ajung nebuna, am un var vitreg cu care am crescut de la 14 ani si de vreo 2 ani noi am inceput sa vorbim, mentionez ca avem 20 de ani amandoi, noi locuim in aceeasi casa deoarece stau cu bunica mea la matusa mea. Au fost mici atingeri intre noi, am iesit impreuna prin oras, petrecem mult timp impreuna, eu simt ca m-am indragostit de el, dar el de vreo doua zile ma ignora si simt ca innebunesc, stiu ca este atras de mine doar sexual, dar simt ca innebunesc cand ma ignora, cum sa il scot din mintea mea? Sau cum sa rezolv situatia asta…

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă nu aveți legătură de sânge și căsătoria ar fi posibila. Dacă nu sunteți interesați amândoi de căsătorie, te joci cu focul, mai bine mergi în alta parte sa nu mai fii cu el.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca e un picut cam tarziu? Totusi, acum doi ani nu te-ai gandit ca e varul tau si e super ciudat sa aveti o astfel de relatie care va duce eventual aici? Incearca sa nu mai petreci timp cu el, probabil el si-a dat seama ca devine dubios si de aceea te ignora.Fiecare aveti nevoie de alte interese sexuale, in niciun caz din cadrul familiei.Cauta-ti un cerc de prietene sau un grup unde sunt si fete si baieti, ca sa iti iei gandul.

| AndreeaCristina12 explică (pentru dullcat):

Nu mi se pare ceva exagerat avand in vedere ca nu suntem veri de sange…

| StoicAnalysis a răspuns:

Da-ti doua peste fata si revino la realitate. Nu conteaza ca nu sunteti rude de sange. E imoral sa ai relatii sexuale si de iubire cu unul din membrii familiei. Asa ceva numai in filmele porno vezi laughing. Ocupati mintea cu altceva, si fa si tu la fel cum face si el ( ignora)

| StefanIlAreMare a răspuns:

Esti nebuna happy

| Kren a răspuns:

Depinde ce vrei tu. Dacă ești atrasă de el ai putea să vezi până unde pot duce lucrurile.
Ați discutat despre asta, despre cum ar fi dacă ați face sex?

| mionix00 a răspuns:

Sa zicem ca faptul ca sunteti veri vitregi ar permite o relatie, desi si asa putin ciudata... problema e ca locuiti in aceeasi casa cu familia. Gandeste-te la raul pe care l-ati face familiei daca faceti prostii si afla, sau chiar daca nu afla, vina pe care o s-o simtiti amandoi in permanenta. In acelasi timp te inteleg si pe tine daca esti indragostita si traiti in acelasi loc, e foarte dificil sa treci peste si va dura. Nu exista un raspuns corect. E alegerea ta daca vrei sa fii egoista sau nu. Nu iti poate da nimeni raspunsul, trebuie sa iei decizia singura. Totusi inca nu stii ce vrea el, ar trebui sa vorbiti, e posibil ca desi e atras de tine sa fie mai stabil dpdv moral si sa nu treaca pragul, caz in care strangi din dinti si mergi mai departe. Cea mai mare prostie pe care ai putea s-o faci e sa te refuze si sa incerci sa-l ispitesti.