| andreeaaa96 a întrebat:

Am nevoie de o parere. Stateam de vorba cu un baiat si in timp de vorbeam mi-am aruncat ochii la telefon (fara sa vreau) si el imi zice razand: lasa telefonul, stinge-l sau baga-l in geanta.Eu am inceput sa rad si am zis: pai nu am facut nimic, nu umblu pe el doar m-am uitat fara sa vreau la el (telefonul era blocat pe masa, doar imi fugise ochii la el crezand ca s-a aprins) si eu tot radeam si ii ziceam: nu inteleg de ce imi zici sa il sting ca nu am umblat pe el. Si el se uita fix la mine si avea un inceput sa zambet si eu radeam cu gura mana la urechi (ma emotionasem) el se uita foarte lung la mine si nu zicea nimic si nu si-a luat privirea pana cand nu am schimbat eu privirea si mi-am pus mana la fata sa ma abtin sa nu mai rad. Ce credeti ca a inteles el din reactia mea? Si de ce credeti ca a avut un asa contact vizual prelungit? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Contactul lui vizual e o arma a seductiei, ti-a zis indirect " sunt aici, sunt stapan pe mine ". Un un semn de dominare, baietii slabi in general cand o fata face contact vizual cu ei isi trag privirea, MARE GRESEALA, foarte mare. Si sa-ti raspund acum la intrebare : Nu ai descris multi factori din care pot sustrage ca baiatul are o atractie mai speciala fata de tine, dar a fost o relationare ok, depinde si de subiectele abordate, si cel mai important lucru este ca te-a atins, presimt ca-ti place tipul si ar fi pacat sa o dai in bara. Dar in mare parte e atras, altfel nu probabil acum aveai block... sau o scuza ca nu stie ce simte si ca vrea pauza in viata lui, bla, bla, bla.

| aquaxxs a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

De ce e o greseala ca un baiat sa-si retraga vederea cand o fata face contact vizual cu el?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru aquaxxs):

E un semn de slăbiciune, dai dovada ca nu esti sigur pe tine si cel mai probabil nu vrea sa ti-o traga