| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de un răspuns pentru că nu mai știu ce să cred,vorbesc cu un băiat din martie, ne-am văzut o singura data în iunie,la început și eu și el ne-am dorit o relație,pe parcurs el nu a mai vrut deoarece a zis că nu îi place caracterul meu,eu îl bag prea mult în seamă... apoi mi-a zis că vrea să fim prieteni iar eu am zis că nu vreau prefer să mă blocheze dar nu o face,îmi răspunde în continuare,mai rar dar răspunde, prin septembrie nu a mai răspuns o lună întreagă să înțeleg că nu vrea relație cu mine? Dar eu tot nu înțeleg de ce nu îmi dă block și gata, va rog un răspuns din partea băieților ce gândiți voi?

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu, nu te place ca iubita, dar nu ar spune nu la sex cu tine, de aceea vrea sa fiti doar prieteni si tot de aceea nu te blocheaza, ca sa te poate contacta cand are el chef.

Un lucru nu inteleg: de ce nu-l blochezi tu, peste tot?
Acum sti sigur ca nu te place si te vrea doar de sex...deci ce mai astepti de la un asemenea om?

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu îl plac de aceea nu îi dau block și aștept ca într-o zi să spună că vrea relație.L-am cunoscut prin cumnata mea, ei lucrând amandoi la un loc de muncă, după cumnata mea a schimbat locul de munca iar el se ducea la ea la muncă să vadă ce mai face? in schimb cu mine s-a văzut o singura data? Este genul de băiat care îi plac ieșirile cu prietenii și băutura (el a zis-o) El zice că este singur de 6 ani, acum are 33 ani, a zis că a avut 2 relații și a fost înșelat.Nu înțeleg de ce mi-a mai dat msj sa mă cunoască...eu sunt cu cineva care își bate joc de mine, gen mă înjură, țipă iar băiatul de care zic a zis că el nu este așa dar nici nu mă lăsa să îl cunosc, probabil a văzut că nu mă despart de actualul dar este mult de scris să spun de ce nu mă despart deși îmi doresc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Pai ti-a spus clar ca vrea relatie doar de prietenie cu tine, adica de sex si satisfactia pentru el, ca altceva nu este posibil, fiindca nu-i place de caracterul tau, adica nu te astepta vreodata sa iasa cu tine undeva sau sa te prezinte ca iubiat lui, ca nu s eva intampla asta.
nu stiu cati anisori ai, dar este evidnet ac esti foarte naiva!

Spui asa:
"Nu înțeleg de ce mi-a mai dat msj sa mă cunoască..."
"ne-am dorit o relație, pe parcurs el nu a mai vrut deoarece a zis că nu îi place caracterul meu..."

Traducerea este urmatoarea:
Te vreau doar ca prietena/ amica, femeie la pat si atat, ca de iubit nu te vreau si nu-mi place caracetrul tau.
Evidnet ca te-a cautat pentru ca ai insistat, fiindca este genul de curvar care asta face, sta singur, dar noaptea aleraga la diverse femei sa-si satisfaca madularul, fara sa iasa cu nici una, probabil sa nu cheltuie, sau probabil ca nu le place nici caracterul alora.

Am un sigur sfat pentru tien: elibereaza-te de jigodiile astea care te folosesc si apeleaza la violenta verbala si fizica si cauta-ti un al 3-lea baiat, unul dragut, iubiaret, omenos, care sa te iubeasca, sa te respecte si sa te alinte, nu sa te injure sau loveasca.
Nu te mai baga in relatii de rahat ca suferi!

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici măcar nu am discutat despre sex.Ne-am văzut o singura data în parc dar nu a încercat absolut nimic.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici măcar nu am discutat despre sex.Ne-am văzut o singura data în parc dar nu a încercat absolut nimic, probabil că știe că sunt cu cineva.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru că îți faci timp pentru mine happy

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da știu că sunt naivă, îmi este și rușine să îmi spun varsta dar eu când plac pe cineva fac tot ce este posibil să fie bine dar se pare că am parte doar de retardați.Prima relație s-a încheiat înșelandu-ma cu vecina care aceea vecina avea și 2 copii laughing iar acum a 2 a relație m-a înșelat când eram la mine acasă,a căutat o prostituata,a zis că a vrut să mă uite.Iar în legătură cu băiatul ăsta care vrea sa fim "prieteni" chiar nu știu ce să zic,el nu are bani pentru prostituate, adică stă în chirie nu cred că își permite să cheltuie banii aiurea.L-am rugat să îmi dea block și a zis că nu știe laughing apoi că de ce sa îmi dea? Mă simt eu fericită? Și am zis că nu dar mai bine nu mai iau legătura cu el decât să vorbim doar așa ca "prieteni" off, iar să mă mut singura este greu, el a zis să mă mut ca așa pot să ies să ne cunoaștem, nu mai știu ce să cred.El a mai glumit ca poate ma spune băiatului care sunt cu el într-o relație, să mă spună, cel puțin eu am căutat ceva serios.Stiu că am o relație toxică dar nu am pe nimeni care să fie langa mine sad

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

L-am întrebat dacă mai vorbește cu altele și a zis că ba au vorbit o zi, două, ba nu i-au răspuns ele la salut laughing

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Zicea că a stat 2 ani după fundul ei degeaba laughing
I-am zis că nu îi place fizic de mine? Și a zis că nu este asta că eu sunt frumoasă, am un zambet frumos, că merit ceva mai bun (el are probleme grave cu dantura) dar ce îmi place la el sunt ochi? of Doamne cât mă enervează, i-am zis că mă duc si îl bat și a zis că nu am cum că sunt mulți la muncă și i-am zis că îl urmăresc (știu o să zici că mă umilesc)

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Mai bine singura, decat cu gunoaie sau barbati violenti, ca nu meritis a suferi la nici unul.
In ce priveste intalnirile in parc cu barbatul ala de 33 de ani, este clar ca este doar pentru sex, mai ales ca acum se intuneca foarte devreme, ca doar nu sunteti adolescenti sa priviti stelele si sa invatati sa va pupati doar.
Bineinteles ca nu a sarit pe tine de la prima intalnire in parc, dar joaca o singura carte: sa te aiba la pat si atat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Mai, daca ii pute gura, eu zic sa fugi, ca ti s eintoarce stomacul pe dos daca inceri sa-l saruti sau stai langa el sa-ti miroasa urat.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

În iunie ne-am văzut în parc, nici măcar nu a întins mâna să facem cunoștință, face pe prostul, îi place să se victimizeze, mereu spune că este vai de p*** lui ca are nasul mare că are probleme cu dantura, că este slab.I-am zis că el îmi spune chestiile astea doar să vadă ce zic eu și după mi-a dat cu seen că ce înseamnă textele alea? Cel mai mult îmi plac ochi lui, a zis că și băieții i-au spus asta

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă nu te superi, tu câți ani ai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Destui... daca am copii trecuti de 30 si la casele lor, poti ghicii cu aproximatie happy

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bănuiesc că sunteți psiholog sau ceva de genul...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Ti-as da un ultim sfat: nu mai pierde timpul cu asta, ca nu merita sub nici o forma. Este "batran" pentru tine, curvar, prost crescut, zgarcit ca te invita in parc noaptea ca sa obtina sex pe gratis, fara pic de educatie ca nu te invita nici macar la o cafea sau ciocolata calda chiar daca nu are bani si ultimul lucur care-i puen capac: ii miroase gura a canalizare. Fugi, fugi si lasa-i pe toti!
Fii singura mai bine, sau fii mai pretentioasa cand alegi un baiat, ca nu esti fata rea si nu trebuie sa te milogesti de toate gunoaiele.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt conștientă de faptul că mă las pe mine pentru toți idioți dar la ce este în ziua de azi, toți sunt la fel care mai de care cu figuri și ei nu au 2 lei în buzunar.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Singura nu am cum deoarece sunt singura pe lume nu am un ajutor de nici un fel, uneori îmi doresc să nu mai fiu sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Iarta-ma dar imi este scarba de gunoaile astea care dupa ce se despart de fete bune, le vorbeste si le musca de cur.
oare cum o fii stat aia langa el 2 ani de zile, cu mirosul gurii de canalizare?
lasa ochii fetita, ca aia sunt ultimii care ar trebuiis a conteze la un barbat, ca-i puet gura, ca-i zracit si prost, ca-i mitocan, ca -i paduche flausat...ca nu da doi bani pe tine si te-a jignit in fata... toate astea ar trebui sa aiba relevant pentru tine, nu niste ochi.

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Câtă dreptate aveți! Până nu l-am luat tare nu mă bloca, acum mi-a dat block, apoi mă deblochează sa îmi zică că de ce l-am mințit că nu am Facebook laughing apoi iar m-a blocat laughing degeaba are 33 de ani că nu este matur deloc și văd că se oftica, el credea că gata eu mă duc la el si îi zic "gata, am venit, fă ce vrei din mine" laughing laughing

| MihaȘtef904 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vă mulțumesc pentru sfat (din păcate 90 la sută așa sunt)

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaȘtef904):

Bravo, ma bucur ca ai inteles ce am vrut sa-ti transmit, fiindca nu merita sa suferi pentru nici un barbat in lumea asta, fiind destui disponibili si de gasit te asigur ca vei gasi intotdeauna unul mai bun ca altul, dar nu te mai uita dupa gunoaie!
Sunt baieti foarte buni pe lumea asta, care nu au nici o sansa sa gaseasca o fata buna, cuminte ca si ei, doar pentru ca sunt timizi, da-le astora o sansa, dar nu sta niciodata langa un barbat care te desconsidera, care te abuzeaza verbal sau te loveste.

| Aririn a răspuns:

"pe parcurs el nu a mai vrut" ti-ai raspuns singura sincer la intrebare