| vlad_4691 a întrebat:

am o intrebare: am facut dragoste cu prietena mea, chestia e ca inainte de contactul propriu zis, i-am atins din greseala "partea privata" cu penisul, fiind in erectie. ea este foarte sresata, se intraba daca poate ramane insarcinata din asa ceva. daca as putea primi un raspuns cat de urgent, ar fi extraordinar. multumesc

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este foarte mic, dar nu zero. Lichidul care lubrefiaza penisul contine spermatozoizi, totusi un contact scurt si superficial are sanse mici sa aduca cu el spermatozoizi. Nu cred ca e cazul sa fie foarte stresata.

| unione a răspuns:

Daca nu va informati inainte, pentru a evita sa puneti astfel de intrebari, mai bine nu mai faceti deloc, asteptati cativa ani sa va maturizati

| Corinne a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca nu poate ramane insarcinata doar pentru simplu fapt ca ai atinso. Daca i l-ai fii introdus atunci erau sanse mai mari.
Dar pentru linistea voastra si mai ales a ei, sa faca un test de sarcina.

pa pa

| 80Cris a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata doar din atat.

| Gabitsza a răspuns:

E posibil.depinde in ce pozitie statea ea si unde ai atins'o clar.
Cumpara'i un test de sarcina ca nu e scump si dupa 7 zile de la contact sa si'l faca cu prima urina de dim.
Mult succes sa nu fie straight face

Răspuns utilizator avertizat
| BOGDAN a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa fie foarte stresata.

| andreea9490 a răspuns:

Parerea mea este ca nu are cum
oricum sanse exista
nu stati nepasatorihappy pentu ca e in joc linistea ei dat si a ta
mult succes

| Raluca_4380 a răspuns:

Sincer nu cred ca are de ce sa isi faca griji.Totusi, ca sa nu mai fie stresata mai bine isi cumpara un test de sarcina si o sa fie mai ok asahappy

| iuandfto a răspuns:

Deci poate ramane insarcinata. Mai bine spune-i sa-si ia anticonceptionale sau alte pastile de genul asta ca sa nu aiba un bebe.

| needcolors a răspuns:

Este suparata ca nu i-ai bagat-o din prima.

Răspuns utilizator avertizat
| vlad_4691 explică:

Deci a fost doar scurta atingere poate mai scurt de o secunda, sansele sunt mici de tot, corect