| denisa_2911 a întrebat:

am o mica mare problemahappy
Mai sunt virgina daca doar a incercat sa o bage?(scuze de expresie)m-a durut doar putin, nu a curs nici sange, nu a putut sa o bage, ne-am oprit acolo pentru ca nu mai vroiam eu.(mi-as dori atat de mult sa mai fiu virginacryingNu stiu prea bine sa explic.Niste raspunsuri plssaddaca mi-ati inteles intrebare...multumesc!

Răspuns Câştigător
| emanuelf a răspuns:

Din cate stiu eu dezvirginarea se defineste cu ruperea integrala a himenului (vezi un articol pe tema himenului: http://director-articole.net/......cumciziei/ ). Dar mai stiu, din experienta, ca himenul nu se rupe integral de la prima penetrare, deoarece in general doare, asadar pentru a se rupe integral e nevoie de penetrari repetate. Daca el te-a penetrat o data si doar partial sunt 2 posibilitati: ori s-a rupt himenul partial ori nu s-a rupt deloc. Ca sa te convingi arunca o privire la "pasarica" ta si vezi. La intrebarea daca mai esti virgina? Si DA si NU! Poti s-o iei cum vrei, ideea e ca daca mai ai himen e foarte probabil ca pe urmatorul care te va penetra sa-l convingi.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Probabil ca inca mai esti. Dar data viitoare cand mai ajungi la acest moment sa stii sigur daca vrei.

| Linda a răspuns:

Intr-un sens da, intr-un sens nu. Nu mai esti complet virgina.

| mirabella_1176 a răspuns:

Eu nu cred ca mai esti in moment ce a durut ceva?

dar de ce regreti asta?> nu e persoana potrivita?

| georgiana_5779 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca nu ar fi trebuit sa faci asta.

| zuzu_4658 a răspuns:

Mai eu nu stiuh ce sa zic dar din cate am auzit da mai esi virgina daca pe urma nu a ramas semne de dezvirginarebig grin sau pnm.

| roxy_8223 a răspuns:

Daca ati incercat si a bagat-o un pic cam 1-2 cm nu mai esti virgina, unele femei cand fac dragoste prima data nu sangereaza.
Ce sa-ti spun nu trebuia sa o faci daca nu te-ai casatorit cu el.
E cea mai mare prostie sa te lasi pina nu te casatoresti