| anonim_4396 a întrebat:

am o poveste de dragoste! sunt cu un baiat de doua luni, e mai mare decat mine cu 9 ani. Parintii mei nu sunt de acord cu el. eu il iubesc si el pe mine. nu stiu intre cine sa aleg. imi iubesc parintii, dar as vrea sa ma inteleaga cu lucrul asta. am incercat sa stau departe de el, dar nu pot.

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu trebuie sa alegi. intre si intre.fiecare au rostul lor!

| scarletjo a răspuns:

Parintii tai iti vor fi alaturi mereu si iti vor binele. Gandeste-te ca aveai o viata si inainte de el.acum depinde si ce varsta ai.Dar el fiind mai mare decat tine poti fi sigura ca isi doreste alte lucruri, este la o alta etapa a vietii.

| angel09 a răspuns:

Buna! gandeste-te bine ce vrei sa faci, eu inteleg ca il iubesti pe acest baiat dar.:
1.incerca sa afli de ce parintii tai nu sunt de acord cu el
2.propunele sa le faci cunostinta cu el poate asa isi vor schimba parerea.
3.o iubire poate tine un an doi poate mai mult dar tot vei avea nevoie de parintii tai...
4.nu poti sa iti parasesti familia care ti-a fost alaturi la bine si la rau pentru un baiat pe care il cunosti de 2 luni... daca el te va parasi pentru alta, sau daca va certati ce se va intampla cu tine? Ai grija:*

| MaTrIx8378 a răspuns:

E si logic, ca mai mult de 12-13 ani nu ai, lasa-l p-ala ca baieti sunt in toata Romania, parintii sunt cei importanti, si cauta unu pe masura ta, ma gandesc ca ala o avea 20 si ceva de ani si tu pustoaica. sta cu tine asa la vrajeala, si daca tu crezi la ceea ce-ti zice, as murii din cauza rasului

| genutzz a răspuns:

Nai de ales pariniti te iubesc asa cum esti chiar daca nu-l plac pe iubithu tau intr-o buna zi poate inteleg sau poate nu cat de mult il iubesti. explica-i cum sta treaba intre voi sper sa va inteleaga. multa bafta

| silivlad a răspuns:

Peste un timp el o să te părăsească,
Pe când părinti o sati ramana părinti tot timpul.

| thunderstorm a răspuns:

Dupa 2 luni nu se poate vorbii de iubire, poate de senzatie de atasare.o sa iti dai seama singura ce trebuie sa faci, crede ma.mai asteapta ceva timp

| costinutzaa a răspuns:

Sunt majorabig grin

| 29Ani a răspuns:

EU zic ca ar trebui sal lasi e mai mare cauta pe cineva de varsta ta. Dar mai bine iti alegi parinti. EL ti-a dat viata? Nu. El tea crescut? Nu. Alegeti parinti. Bafta