| nimicaici a întrebat:

Am o problema.
Am 15 ani si pana acum nu am intalnit prima dragoste adevarata.
Faza e ca acum 8 luni am facut cunostinta cu un baiat care era in generala cu mine.La aspectul lui fizic.mna.nu stiu ce sa zic.nu e chiar frumos! Poate deloc, dar imi place la el ca e chiar foarte romantic.
In ultimul timp incep sa realizez ca nu as putea trai fara el.Nu stiu daca il iubesc sau nu. Sufar, plang, si ma gandesc mereu la el.Si nu stiu daca e sau nu dragoste adevarata...straight facestraight face [ avand in vedere ca nu e deloc fat frumos straight face ]...
PE bune, voi ce credeti?sad

12 răspunsuri:
| Raul1510 a răspuns:

Ma bucur ca mai exista si fete ca tine care se uita la caracterul lui, ci nu la aspectul fizic/bani.Si cred ca esti indragostita de el happy

| MortemAeternum a răspuns:

Banuiesc ca are bani daca iti place atat de mult de cineva care nu te atrage. Ce inseamna romantic pentru tine? iti da palme la fund din cand in cand si ai zis ooo ce romantic e.

| nimicaici explică (pentru MortemAeternum):

Are bani.Dar e romantic in sensul ca e foarte bun, adica vorbeste frumos si cand esti intr.o relatie cu el te face sa simti ca lumea e a ta. Si ba ma atrage happy.

| MortemAeternum a răspuns (pentru nimicaici):

Ok deci este politicos, ma intrebam eu ce romantism la 15 ani...Dar daca are bani se intelege de la sine, femeile sunt foarte mult atrase de portofel, este un instinct pe care si l-au dezvoltat pe parcursul evolutiei noastre.
Nu uita sa folosesti protectie, banuiesc ca are bani de asa ceva. Eu zic ca iti este mai mult prieten daca tu zici "La aspectul lui fizic.mna.nu stiu ce sa zic.nu e chiar frumos!"

| anonim_4396 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Femeile iubeau cu sufletul.dar baieti cum nu au putut sa treaca dincolo de forme au decis si fetele sa nu mai treaca dincolo de portofelewinking sty cum se zice happy dupa fapta si rasplatatongue

| nimicaici explică (pentru MortemAeternum):

Pai am zis asa ca nu vroiam sa folosesc termenul " hidos" cum ii spun alte fete. Si hai sa iti zic ceva, are bani dar nu indraznesc sa ii cer ceva, si inca ceva : se imbraca cu aceleasi haine de 1 an. Pe bune, chiar nu imi pasa de aspectul fizic :*.

| MortemAeternum a răspuns (pentru nimicaici):

Ok pai atunci poate pur si simplu iti place felul lui de a gandii, poti face ce vrei nu pierzi nimic, indiferent de alegere, viata se duce ca un vis, incearca sa il controlezi cum vrei.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ras la postul asta, ce mentalitate grozava, bine ca au stricat barbatii astia femeile laughing.
Referitor la intrebare: Mai nu prea stiu ce sa cred, din ce am aflat, daca o fata este indragostita de un baiat, atunci acesta arata frumos pentru ea, nu "hidos".
Poate ca totusi il iubesti, dar daca el numai simte nimic fata de tine, atunci nu este dragoste adevarata, aia se intampla doar atunci cand partenerii se iubesc reciproc!
Sfat: Nu fi disperata dupa relatii, decat sa ai 99999 de relatii unde vei fi inselata, tratata urat, mai bine putine dar frumoase, incearca sa pui accentul pe calitate nu pe cantitate.Trebuie sa stii ca tu trebuie sa iti traiesti viata, fara sa duci grija ca nu vei gasi pe nimeni, crede-ma, iti garantez 100%, ca iti vei gasi baiatul visurilor tale, faza e ca poate sa vina mai devreme sau mai tarziu, insa nu trebuie acum sa te apuci sa-l cauti, sau sa-l astepti.Nu! Traieste clipa, ai 15 ani, cea mai frumoasa varsta dupa parerea mea, nu iti lasa perioada adolescentina sa fie risipita, doar de la 20 de ani in sus sa-ti pui "intrebari" legate de viitorul tau referitor la "familie"

| anonim_4396 a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Nu am inteles prima parte a comentariului?thinking

| JoshuaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

N-o lua ca pe insulta, dar sunt baiat, sunt orgolios si nu accept faptul sa mi se reproseze asa ceva...Tu de fapt ce spui? Ca noi [barbatii] am facut femeile sa fie materialiste, pe interes, sa insele si asa mai departe.Ca pana la urma, e tot vina noastra ca suntem inselati, etc. [cele de mai sus].Nu este frumos happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru JoshuaNNN):

laughing))tongue pai voi ne insultati pe noi ca suntem pe interes si din astea...dar nu va uitati la voiwinkingoh go on

| bitchesneverdie a răspuns:

pe bune, la 15 ani, dragostea adevarata.mmm. cam greu happy la varsta asta, mai bine te distrezi, iti faci multi prieteni, mergeti in oras. Te combini cu baieti, te distrezi cu ei. Asta faci la varsta asta. Dragostea adevarata, vine mai tarziu happy
Parerea meahappy