| Bianca_Marina_1999 a întrebat:

Buna, am o problema. Am facut sex da nu complet.Nu m-a dezvirginat. El a penetrat in zona feselor. Doar ca am citit pe net ca e posibil sa fiu gravida si asa..am facut un test si era negativ, la doua zile mai tarziu mi-a venit ciclu am avut dureri foarte mari dar au tinut doar doua zile si asa mai de culoare inchisa si mai gros. Nu stiu, mi-e frica. E posibil sa mi se opreasca de la medicamentele pe care le-am baut pentru dureri sau e posibil sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca testul de sarcina a fost efectuat cu 2 zile inainte de ziua de pornire a menstruatiei, sau altfel spus cu 10 zile inainte de data la care ar fi normal sa fie facut, se poate AFIRMA fara teama ca s-ar gresi, ca resultatul obtinut este in proportie de 70-100% FALS NEGATIV. Este chiar foarte posibil ca sa fii insarcinata, dar fiindca testarea s-a facut mult prea devreme, rezultatul obtinut poate sa fie NEGATIV insa cu toate acestea sa fie COMPLET gresit, eronat adica sa fie FALS NEGATIV. In astfel de situatii in mod normal se efectueaza un nou test de sarcina insa in mod obligatoriu doar in cea de-a 8-a zi numarata fata de prima zi de menstruatie, fiindca numai rezultatul obtinut in acel moment poate fi considerat ca este inproportie de peste 98% VALID, VALABIL si CORECT. In concluzie daca sangerarea menstruala se va desfasura la fel ca si alta data, doar atunci se poate considera ca nu exista o sarcina instalata. Pentru linistea ta sufleteasca ar fi indicat sa faci un test de sarcina de siguranta, insa doar in momentul specificat, precizat, Multa sanatate!

| Bianca_Marina_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Pana la urma asta ii a 4 zi in care sunt pe ciclu deci as putea fi insarcinata?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bianca_Marina_1999):

Daca sangerarea menstruala se desfasoara similar, adica la fel cu sangerarile anterioare, ca numar de zile, cantitate de menstruatie eliminata, flux zilnic, culoare, textura, miros, etc, etc, in acel caz se poate considera ca in proportie de peste 99% existenta unei sarcini este imposibila. Pentru linistea la sufleteasca peste 4 zile poti sa iti faci un test de sarcina, fiindca rezultatul obtinut va fi 100% valid, valabil dar mai ales corect. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt șanse sa fii gravidă.

| Quassaar a răspuns:

Cum mama naibii sa fie gravida daca nu s-a dezvirginat?! Bai frate numai tâmpenii citesc... speriați lumea pe degeaba. Doar Fecioara Maria a rămas însărcinată fara contact sexual. Ce prostie, s-a juacat cu puta pe la fund și a lăsat-o gravidă... Dumnezeule!