| Anielad a întrebat:

AM CU IUBITUL MEU 1 impreuna si il iubesc enorm,si el nu demult mi-a zis sa facem sex,si l-am refuzat deoarece nu sint sigura ca ma iubeste la fel, si nu stiu ce sa fac sa accept sau nu, ca daca nu pot sa-l pierd ce ma fac?

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce-i 1, un an? Nu sta nimeni nici cu Claudia Schiffer 1 an fara sa primeasca nimic, daca nu o iubeste. Aici se exclud persoanele care au legaturi ascunse cu alte persoane... asta nu pot sa stiu eu.
Daca ai siguranta ca nu face asemenea lucruri pe ascuns, poti fi sigura ca simte ceva pentru tine.
Dar ceea ce vrea sa faceti acum este un pas important, care decide viitorul vostru, sunteti pregatiti pentru asta? sunteti destul de maturi si responsabili pentru asta? sunteti pregatiti pentru urmari?
Sunt intrebari pe care trebuie sa ti le pui, si sa i le pui si lui, si inca una, cata incredere ai in el si in raspunsurile lui?

| Anielad explică (pentru Zenithf):

Nu am totala incredere in el! dar il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd.El imi promite multe dar nu le prea cred

| Zenithf a răspuns:

P.S. Desi era frumos sa se pastreze obiceiurile de odinioara, ca fata sa ramana fata mare pana la maritis, in ziua de azi te poti astepta prea putin la acest lucru. Exista tineri care au facut un asemenea legamant, daca te intereseaza sa cauti o asemenea alternativa, ceea ce nu inseamna automat ca vor fi si mai buni soti, si tati pentru copiii vostri. Exista si persoane care se pastreaza fara nevoia unui legamant, pentru ca asa simt ei ca este corect.
Si exista, cele mai multe, persoane care nu mai prea tin cont de asta. Unele sunt responsabile, altele nu, unele se tem de greu si dau bir cu fugitii, altele iau si taurul de coarne daca e nevoie. La fel insa sunt si cei care se pastreaza, si cei care nu, deci virginitatea nu-i o garantie ca, atunci cand se vede cu odrasla in brate, barbatului nu-i va veni sa o ia la fuga.
Scuza-ma ca te-am bagat si mai tare in ceata.

| Anielad explică (pentru Zenithf):

Parearea mea este ca o fata trebuie sa ramina fata mare pina la maritis si cred ca asa e cel mai corect,dar eu l-am refuzat a trecut ceva timp de cind mi-a propus, dar foarte des ne certam si el se duce la curve pentru ai face placerile, si mereu am intrebarea aceasta in minte, Sa zis,, DA,, oare avea sa se schimbe ceva!

| Zenithf a răspuns:

Deci el se duce la curve, atunci treaba este cat se poate de oabla. Ce raspuns pot sa-ti mai dau, cand este clar ca zorii zilei?

| neutrino a răspuns:

Daca vrei sa faci sex, fa-l odata si gata, scapi, nu mai veni cu argumente de gen "pot sa-l pierd"! Sper ca nu ai si pretentia ca el va imbatrani cu tine. Exista o "vorba": daca te mananca ceva, trebuie sa te scarpini. Nu te scarpini pentru ca-l mananca pe el.

| Alcyon a răspuns:

Nu ne-ai spus cati ani ai, de cand esti cu iubitul tau si daca ai mai facut-o pana acum. Sunt aspecte destul de importante, zic eu. Oricum, nu face sex, din teama. Fa-o ca ti-o doresti. Daca te iubeste, te va astepta. Daca te lasa, inseamna ca nu voia decat sa se culce cu tine.

| Anielad explică (pentru Alcyon):

Am 17 ani, el are 18.Nu am facut-o pina acum si de asta am teama asa mare/Dar imi doresc foarte mult ca el sa fie acel baiat.Asta e problema nici nu stiu ce sa ma astept pe viitor.

| Danysan a răspuns:

De unde stii tu ca nu Te IUBESTE la fel. Poate Te IUBESTE mai mult. Baietii care pun presiune asa mi se par cam tampiti dar daca aveti mult Timp de cand a-ti inceput Relatia atunci trebuie sa Incepi sa il Intelegi.

| Anielad explică (pentru Danysan):

Eu il cunosc bine si stiu cum se comporta cind iubeste...Dar am asa o presimtire cum s-ar zice,, isi sterge picoarele,,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti sigura, atunci nu face. Daca nu esti pregatita, atunci nu face. Daca ai indoieli, nu face. E atat de simplu.

| Anielad explică (pentru anonim_4396):

Nu sint sigura, si nici pregatita si am indoieli.

| benga94 a răspuns:

Parerea mea! Daca nu simnti sa faci, eu zic sa nu faci! Nu trebuie sa faci pentru ca asa ar trebui, trebuie sa faci cind simnti tu si cu cine simnti tu ca e ok!