| anonim_4396 a întrebat:

am o problema de aproximativ 2-3luni.
Am o infectie vaginala care tot reapare.Este albicioasa, foarte abundenta si miroase extrem de neplacut. Daca nu ma spal cateva ore devine asa.cum sunt mucii (scuzati-mi expresia). Prima data am facut-o acum 2 luni, dupa un contact sexual cu prietenul meu, la, mine, se, manifesta, cu, mancarimi, usturimi, si, scurgeri, iar la el cam la el, iritatie, inrosire, usturime, mancarimi.am fost la doctor. lui i-a dat un tratament cu niste pastile si crema iar mie ovule cervugid, ne-a trecut, in urmatoarele 2 saptamani nu aveeam nimic. el mi-a spus ca nu e prima data cand intampla asta. luase prima data aceasta infectie de la o fata acum un an.
Eu cand nu aveam contact sexual cu el nu aveam nici o problema.acum iar a reaparut, cel putin la mine e ingrozitoare. miroase oribil.
Nu inteleg cine e de vina.eu sau el.pentru ca numai dupa contact sexual apare.si nu mereu.
e posibil sa fie si din cauza faptului ca o faceam si de 3 ori. fara prea mari pauze?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu v-ati vindecat bine. Dupa tratament, trebuia sa va intoarceti la medic pentru analize si pentru a vedea daca vindecarea este completa. Daca nu ati facut-o, infectia a reaparut, fiindca tratamentul antibiotic nu reusise sa omoare toti germenii.
E cazul sa va intoarceti la medic, sa faceti tratament din nou, apoi sa verificati vindecarea. In timpul tratamentului si pana la verificarea vindecarii, folositi obligatoriu prezervativ. In plus, fierbeti obiectele de lenjerie intima si prosoapele dupa fiecare utilizare.

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nu sexul e problema sa stii! Adica ce are a face ca faci dragoste in draci cu aceasta infectie? La tine aceasta problema trebuie tratata cu seriozitate! Nu mai sta si du-te de urgenta la un medic ginecolog explica-i si sa vezi care e cauza! Posibil ca prietenul tau sa fi luat vreo boala si e pacat sa te chinui! Pana atunci pune-l sa poarte capisonul! Fara prezervativ nu o mai face ca uite ce belea ai acum! Multa bafta si vezi care e cauza! Apoi trimite-l si pe el daca ti-a dat vreo boala! pa.

| inger02 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un ginecolog bun sa iti dea un tratament foarte bun. pentru ca vei scapa. incerca sa mai reduci din viata sexuala. e prea mult de 2 ori. incerca o data la 2 - 3 saptamani. poate e si din cauza vietii sexuale. eu zic sa faci pauza de ( sex) scuze de expresie. bafta

| SimonaAdina a răspuns:

Da este din vina lui deoarece si el are acea infectie iar tu dupa ce te tratezi o iei inapoi de la el, ar trebui sa mergeti impreuna la doctor si sa luati amandoi tratament. Daca nu va tratati amandoi o sa luatu unul de la altul aceasta boala de fiecare data cand intretineti relatii sexuale.

| vipande11 a răspuns:

WoW pai ai zis ca el a luat asta acum un an dela o fata nu? Nu te mai **** cu el OMG I don't want to see Si insista la doctor pe tema asta si da si ceva bani casa te bage in seama draga ca astfel nu-i intereseaza mai ales o astfel de boala ca a ta. Deci du-te la doctor si trateazati infectia apoi nu te mai **** cu el daca vrei sa te mai f^^i cu el exista PREZERVATIVE folositile. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA

| CynicalCunt a răspuns:

E bine ca iti curg mucii si nu e infundata. trololol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubitul tau sia transmis o infectie? fa-ti analizele de sange si protezeazate mereu / poti s-o faci si de o mie de ori sangerearea nu e ceva normal