| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de ciudata care probabil li s-a intamplat multor fete. In vacanta de vara am mers la bunici unde am cunoscut un baiat care sta in Spania (coincidenta, si bunici lui sunt tot acolo laughing ) il cheama Ionut. Am aflat ca matusa mea si tatal lui au fost impreuna cand erau mici laughing De prima oara cand l.am vazut am simtit un sentiment foarte ciudat si puternic. Pana la urma am fost cu el si totul a mers okei, ne intelegeam foarte bine. Pana cand eu a trebuit sa plec inapoi aici, in Buc. Am cazut de acord sa ramanem impreuna, pana cand el a inceput sa devina gelos, crezand ca eu sunt cu altcineva. avand in vedere ca multi prieteni de ai lui ma placeau, bagau tot felul de minciuni care sa ne desparata, asta nu a mers pana intr. un timp, cand el a devenit ciudat, dupa am aflat ca a plecat in Spania. Am incercat sa vb cu el dar nu vroia sa vb cu mine, cu nimeni din Romania. L.am lasat o vreme sa se calmeze, si de sf. Ion, de ziua lui am incercat sa vb cu el pe mess, am vb doar 5 min dupa a plecat. am vb cu tatal lui si mi. a zis ca el vb foarte mult despre mine pana intr. un timp. nici macar el nu stie ce i se intampla. Am ajuns sa il iubesc foarte mult, si multi veri de ai lui spun ca el vb despre mine si intreaba de mine, si le spune ca ma iubeste mai mereu, dar eu nu stiu ce sa mai cred. Ma gandesc mereu la el si nu il pot scoate din cap. El nu vrea sa vb cu mine deloc. am incercat totul. Vreau si eu un sfat, pentru ca voi fetele, stiti ca este foarte greu sa uitati pe cineva pe care il iubiti. Dau funda pentru cel mai bun sfat, va roog mult. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| SnowPhoenix a răspuns:

Sincer...o persoana iubita o uiti greu, dar aungi sa o uiti.Totusi ceilalti au dreptate, nu-l presa.Lasa-i timp de respirat si gandit. Daca te iubeste, pana la urma ti-o va spune, te va suna...Merita sa incerci happy Daca nu, poate el te-a uitat.Barbatii/baietii uita mult mai repede si mai usor.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nimeni nu iti cere sa l uiti,mai asteapta, poate are nevoie sa mediteze, o sa de a el semne cand ii va trece

| papusikk a răspuns:

Uital relatiile la distanta nu rezista.

| anoniom a răspuns (pentru papusikk):

Nul mai presa si tu.Incearca sa nu mai iei legatura cu el vreo 3 saptamini, 1 luna...fa-l pe el sai fie dor de tine.tu daca tot il bati la cap iti sapi propria,, groapa,,