| anonim_4396 a întrebat:

.am o problema din cauza careia sunt destul de debusolata.Sunt cu un baiat de 4 luni este cu cativa ani mai mare ca mine, el a trecut printr-o experienta destul de nasola a avut o relatie de cativa ani cu o fata iar aceasta la inselat.s-au despartit de vreun an insa el a ramas cu sechele sa spun asa..nu stiu nu se poate aduna nu se gaseste el pe el si nu din cauza ca ar mai simtii ceva pentru ea ci pur si simplu ca nu reuseste sa se implice..relatia noatra mergea destul de bine ne intelegeam reusisem sa misc ceva in el insa acum de cateva zile ma cam ignora spune ca are niste zile proaste ca are o stare nervoasa ca nu vrea sa se descarce pe mine mi-a spus sa il las in pace sa nu il mai caut...Ce sa fac il iubesc foarte mult nu vreau sa il pierd, cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca insisti acum cand ti-a zis sa il lasi in pace nu faci decat sa fie si mai rau, nu trebuie decat sa ii acorzi libertatea necesara sa isi limpezeasca gandurile, nu are sens sa tragi de el aiurea pentru ca te va refuza si mai tare si vei suferii, vezi-ti de viata ta si cand iti va simtii lipsa te va cauta el pe tine

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l sa isi puna ordine in ganduri, stai linistita ca se va intoarce el la tine

| VadTot a răspuns:

Pai lasa l in lumea lui. Daca nu doreste sa fie ajutat.nu ai ce sa i faci! Nu l poti tine cu forta langa tine! Lasa l sa se linisteasca nu l mai cauta o vreme respecta i decizia.iar daca te mai cauta. bine. daca nu asta este. ok?

| YoCookieMonster a răspuns:

Nu te merita! Daca inca o iubeste pe aia, sa se duca naibii la ea laughing DE ce sa suferi tu din cauza unui natarau, care nu stie de capul lui?

| andreeamihele a răspuns:

Atunci daca are o stare nervoasa fa cum spune, acorda-i catva timp pentru a-si face ordine prin ganduri iar daca nu merge aminteste-i cine l-a inselat si cine il iueste cu adevarat si nu vrea sa il piarda. happy

| Giada a răspuns:

Incearca sa-i lasi un mesaj ceva, in care sa-i spui tot ce simti pentru el si in care roaga-l sa-ti explice ce se intampla cu el. Cere-i sa fie sincer cu tine, pentru ca pe tine chiar de intereseaza starea lui.
Spune-i ca esti ingrijorata din cauza ca de un anumit timp are un comportament mai ciudat.
Bafta. :*

| ParaschivM a răspuns:

Daca il iubesti lupta...aratai ca iti pasa de el nu gen sa fii sufocanta arati ca il poti intelege si ca il iubesti

| YukyPuky a răspuns:

Orice baiat doreste compania iubitei cand nu e intr-o stare ok. Poate pe urma te trezesti ca o sa iti zica ca nu ai fost langa elhappy.Nu iti zic sa renunti sa il mai cauti dar nici sa il sufoci.Intreaba-l cand e mai calm daca are nevoie de ceva, de o vorba buna, de un sfat ceva... poate asa il poti ajuta

| AntoniaMaria a răspuns:

Lasa-l sa-si revina si apoi ia-o de la 0 incet incet:*sper sa-ti fie de folos