| condru a întrebat:

Salutare...am avut o relatie de 7 luni cu o fata, pot spune ca am tinut enorm de mult la ea, si dupa ea a zis ca s-a cam racit si am luat o mica pauza, dupa vreo 2 luni ea s-a intors la mine spunandu-mi ca inca mai tine la mine si ca a luat decizia gresita, si ne-am impacat ca dupa 0 saptamana sa imi dea papuci, iar acum doua zile dupa 4 luni in care am fost despartiti a inceput sa ma caute spunandu-mi ca ea in tot acest timp a tinut la mine si numai la mine s-a gandit si ca ar vrea sa ne impacam ca nu poate sa se gandeasca decat la mine...eu sincer m-am mai gandit la ea, si chiar daca mi-am luat teapa de 2 ori parca are ceva special care ma face sa zic da tot timpul, si am iesit de 2 ori in oras cu ea la o terasa, dar parca mintea imi zice sa nu si inima sa da, si nu stiu ce sa fac, imi puteti da cateva sfaturi happy
Fara raspunsuri prostesti.

Răspuns Câştigător
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Buna tongue
intrebare:
Cat de sincer ai fost cand ai spus "pot spune ca am tinut enorm de mult la ea"?
mai citeste-o de cateva ori si o sa iti dai seama dc te intreb happy
nu spun ca nu ai tinut candva la ea chiar foarte mult. dar acum pana si tu iti dai seama ca e o pierdere de timp, mrg. nu o vezi chiar asa.
dar ea doar se foloseste de tine.
sunt persoane la care nu le place sa fie singure, si au nevoia urgenta de a cauta pe cineva. indiferent de cine ar fi persoana. in momentul ala. oricine e bun! doar sa nu fie singure straight face
ea nu te iubeste cu adevarat. nu spun ca niciodata nu te-a iubit. sunt sigura ca a facut-o. dar acum nu se mai numeste iubire. ea doar si-a amintit ca i-a fost bine candva langa tine. si pana iti gaseste inlocuitor... se multumeste cu tine straight face
iti place sa fi folosit?

se spune. "lasa-l si daca se intoarce te iubeste"
dar iti spun eu happy daca te iubeste nu pleaca. ea a facut-o de cateva ori deja
e viata ta, nimeni nu o poate trai in locul tau. doar tu poti sa decizi.
sper doar sa faci decizia corecta happy
mai gandeste-te odata la tot ce am spus. poate nu vbsk prostii tongue

| condru explică (pentru xSweetAnGeLx):

Am tinut la ea enorm de mult, si acum mai am o atractie fata de ea dar nu se poate spune ca mai tin la ea...

| xSweetAnGeLx a răspuns (pentru condru):

Ma bucur ca ai inteles "am tinut" tongue
poate ca inca te mai tenteaza sa te gandesti la momentele alea frumoase care le-ati trait impreuna. dar trebuie sa te convingi ca alea nu mai sunt straight face
oricum tongue ma bucur ca ti-ai dat seama happy
ai grija de tine, nu o lasa sa iti faca jocul happy

8 răspunsuri:
| Florinapopica a răspuns:

Nu! Las-o in pace! A vazut ca ti la ea si se joaca cu tine. Nu merita crede-ma! Mai sunt si alte fete pe planeta asta. Ai de unde alege. Bafta:*

| neutrino a răspuns:

Prima greseala nu se pune. De la a doua si urmatoarele se numeste deja prostie. Trebuie sa mergi inainte, nu inapoi.

| Ichnat a răspuns:

Nu uita creierul este logica iar inima sufletul. Logic ar fi sa te desparti de ea dar sufletul....ehhh... Nu pierzi nimic daca i-ti ocupi timpul tongue

| akka4 a răspuns:

Te-a vazut ca ti la ea, si se joaca cu tinewinking

| StephAnnya a răspuns:

Fetita se cam teme de singuratate, cred ca nu ar trebui sa o iai in serios stiu ca e greu atunci cind tii enorm la cinevaa, dar incearca sa o uiti ca si cum ar fi un vis urit (de exemlu, nu numaidecit). Sper ca te-am ajutat.