| silvia_6803 a întrebat:

Buna as dori sa ma sfatuiti si pe mine prietenul meu este foarte plictisit si deprimat asa nu stiu ce are cred ca este si de la faptul ca a picat sala la scoala de soferi si din asta dar chestia este urmatoarea ieri a fost prin zona in care locuiesc eu dar la un amic de al lui care sta asa mai departe de mine si am vorbit cu el la tel si i-am zis ca mai tarziu sa ma sune si pe mine sa mai vorbim in fine am intrat eu in casa pe la 3 dimineata el inca nu ma sunase si nici nu m-a sunat decat a doua zi la 12 azi in fine m-am luat de el ca de ce nu m-a sunat si mi-a zis ca credea ca dorm dar eu oricum iy spusesem sa ma sune ca nu conteaza ora acum seara pe la 9 l-am sunat sa mai vorbesc si eu cu el l-am intrebat ce face a zis ca sta la pc si dupa mi-a zis brusc ca iy este somn si ca se puna sa doarma si am inchis ca a zis ca poate ma suna el cand se trezeste ma simt asa nu stiu goala pe dinauntru ma deranjeaza starea lui parca mi se tupe sufletu

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Oare faptul ca a picat proba sa fie singurul motiv? Se simte o raceala din partea lui, desigur, daca ii vei continua cu reprosurile incercand sa intelegi ce se intampla, il vei indeparta mai mult. Da-i timp, incearca sa nu faci presiuni pentru a descoperi motivul disantarii.

3 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

Incearca sa ii ridici moralul.
consoleaza-l, spune-i cuv frumoase, explica-i o parte buna a lucrurilor.nu-l trage acum la araspundere,.
fi blanda, buna, rabdatoare,
si va merge

| deutza14ani a răspuns:

Buna! stiu cum e am trecut si eu prin chestia asta si am incercat sa vb cu el... fa si tu la fel zii asa:[iubitu' sau cum ii zici tu in ultima vreme ma respingi cam des de ce? cu ce am gresit? ce vrei sa schimb la mine? zi-mi si mie ca sa stiu ce sa fac sa bine totil intre noi] la mine a tinut si acum suntem mai apropiati ca niciodata

| lory2012 a răspuns:

Parerea mea e sa fi mai indiferenta cu el. fa-ti timp mai mult pentru tine. nu il presa ca o sa se departeze si mai mult. fi isteata. daca te iubeste o sa isi dea seama ca nu se poarta bine daca nu. iti dai u seama ca trebuie sa fi cu cineva mai bun bafta