| Mv0536 a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de un sfat, pe 29 Iulie eu cu prietenul meu am făcut sex neprotejat doar anal, el nu si-a dat drumul in mine, dar luna aceasta trebuia sa îmi vina stopul pe 12 si îmi întârzie, deja este a 3 a zi,este un motiv de îngrijorare? Adica mi-a mai întârziat si nu am fost însărcinată sau ceva, mereu am făcut-o cu prezervativ, inclusiv anal, ma gândesc ca poate a ajuns lichidul seminal la vagin sau nu știu, îmi puteți da un sfat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul mestrual daca este regulat, poate intarzia uneori 1-2 zile.
daca este neregulat, vine cand are el chef.
Vad ca nu spui nicaieri ce tip de ciclu ai si daca tii o istorie a lui, stricta si unde iti notezi.
In orice caz, pentru cunsotintele tale generale, o sarcina se poate forma numai in vagin, fiindca anusul nu are legatura cu vaginul, sau organele interne reproducatoare.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost sex anal si nu a ejaculat in vagin, nu poti sa ramai gravida. Intarzierea de care vorbesti are alte cauze. Asteapta circa 21 de zile, fa un test de sarcina si apoi consulta un medic ginecolog.

| yooshi a răspuns:

Stai calma, și stresul poate influenta menstruatia.E totul normal, nu intra in panica, daca intarzie mai mult atunci poti face un test de sarcina.
Si te rog, wrap it before you tap it

| Kalibi1327 a răspuns:

Este imposibil sa ramai ala anal, adică sunt doar 1% șanse sa ramai, dar dacă nu si-a dat drumul atunci stai linistita și mie trebuie sa îmi vina asta e a 12 zi și sunt cam stresata deci te înțeleg