| dayana95dark a întrebat:

am si eu o dilema si vreau sa stiu si parerea voastra. Prietenul meu m-a intrebat daca il insel, pentru ca si-a dat seama ca a avut multe pe cap in ultima vreme si nu mi-a mai acordat atentie. Mi-a spus ca a citit undeva ca femeile inseala pentru ca partenerii lor nu le acorda suficienta atentie asa ca se consoleaza in bratele altcuiva, si ca pe barbati nu ar trebui sa ii deranjeze faptul ca sotia sau prietena lui are aventuri cu altcineva, el fiind motivul care a determinat-o sa faca asta. Acum as vrea sa stiu, considerati ca femeia nu este vinovata daca are aventuri cu altcineva daca barbatul nu ii mai ofera ceea ce vrea? (eu nu am de gand sa-l insel, dar as vrea sa stiu pareri sincere)

3 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Nu e adevarat..ar fi foarte gresit sa-l inseli..mai bine te desparti de el dupa care sa umblii cu altul

| AngelGirl5 a răspuns:

Asta clar e o tampenie. Clar nu inseli atunci cand iubesti. Daca totul merge pe interes, pe bani, pe starea sociala, atunci normal ca nu mai deranjeaza pe nimeni.
Poate ca sunt momente in viata unui barbat cand isi neglijeaza nevasta/prietena si atunci aceasta prin urmare, cauta consolare in alta parte. Asta inseamna ca nu iubeste. Si femeia poate face la fel, dar gandeste-te ce jignita s-ar simti o femeie, care ar fi inselata, doar pentru ca n-a mai avut asa mult timp pentru partener.

Deci, DA, categoric e vinovata!

| lukeskywalker a răspuns:

Feminismul asta...incercati sa iesiti bine din orice situatie, nu ti se pare stupid? cum ai putea sa crezi asa ceva? pai daca cineva nu-ti acorda "suficienta atentie", intai spune-i asta, incercati sa gasiti o solutie si daa nu reusiti paraseste-l si gaseste pe altcineva, nu insela si da vina tot pe baiat..sunteti incredibile cateodatalaughing