| Panda40p1 a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Acum cateva zile pentru prima data mi s-a intamplat. Iubitul meu a incercat sa-si bage degetul in vaginul meu a durut putin. dupa cateva zile a incercat sa bage cu doua. a durut. a tot incercat dupa nu a mai durut. doar ca atunci cand ma duc sa fac nevoia mica ustura inauntru rau. si de cand s-a intamplat. simt ca-mi vine sa fac mai des nevoia mica... e posibil sa imi fi atins himenul sau virginitatea?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o infectie vulvara ori vaginala, de la mani nespalate care ti-au penetrat himenul, probabil producandu-se o mica fisura, sau chiar ruperea lui.

| mihai69 a răspuns:

Himenul l-a atins cu siguranță. Dacă a băgat numai degetele, încă mai ești virgină (deși aproape sigur ești și deflorată).
Usturimea e normală, dacă ai acolo o rană deschisă. Teoretic o să dispară în câteva zile. Dacă persistă, sau chiar devine mai supărătoare, mai e posibil să te fi ales și cu o infecție urinară, deși sincer nu prea văd cum și de la ce anume. Oricum, în acel caz ar fi bine să mergi la un medic.

| Panda40p1 explică (pentru mihai69):

Si am o intrebare. acum daca merg la un medic. Se poate observa ceva? Adica. Trebuie sa-mi fie teama ca medicul o sa-mi spuna nu mai sunt virgina sau sunt deflorata? Ce as putea sa-i spun daca mi se spune asa? Nu vreau sa afle parintii mei acum!

| mihai69 a răspuns (pentru Panda40p1):

Poate vedea că ai o rană recentă în loc de himen. Nu e o rușine să-i spui că ai încercat să te masturbezi. Iar el NU are voie să spună nimic părinților tăi.
Oricum ar fi, nu ai de ce să te temi sau să te rușinezi de medic!
Sănătate maximă!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...E posibil sa te fi ranit la himen. Daca nu te-a penetrat cu penisul, esti virgina.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man te-a facut cu infectie urinara! baga ceai!

| DonGiani a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic specialist. Sănătate îți doresc happy

Răspuns utilizator avertizat
| io09675 a răspuns:

Este posibil sa te fi zgâriat pe peretii vaginali. Iar usturimea nu poate fi de la penetrare, ci de la o infectie urinară. Atunci când in vagin sau in vezica urinara se găsesc bacterii, ele se inmultesc foarte repede. Te sfătuiesc sa te duci la un ginecolog pentru mai multe detalii.

Bafta