| Cristiana_Alice_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Daca iubitul prietenei mele si.a dat drumul in ea cand nu avea voie(dupa calendarul ei) si imediat s.a dus la baie si s.a urinat si spalat poate ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana insarcinata deoarece sperma ajunsa in vagin nu poate fi eliminata cu ajutorul urinei, fiindca in cazul femeilor aceasta nu trece prin vagin (uretra pe unde elimina si femeile urina este asezata deasupra intrarii in vagin). De asemenea apa folosita in incercarea de a se spala/elimina sperma din vagin de obicei face mai mult rau, deoarece va antrena si baga si mai adunc sperma in vagin pana in apropierea/dreptul colului uterin. In astfel de situatie este indicat ca femeia sa fie consultata de un medic ginecolog. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ce încerci mai sus să spui este că iubitul s-a dus la baie etc. e irelevant; ea tot gravidă poate să rămână, indiferent de spălăturile lui.
Iar dacă e vorba despre ea - rămâne cum zice corbu'.

| Emilian65 a răspuns:

Cine s-a dus la baie, ea sau el? Daca s-a dus el, s-a dus degeaba. La fel si ea, pentru ca oricat s-ar fi spalat nu a reusit sa scoata toata sperma din vagin. Deci sansele de a ramane gravida sunt foarte mari.

| Malinagsjdjtvzj a răspuns:

Da