| Anonimus5656 a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă am făcut-o cu 2 zile după ce mi s-a încheiat menstruația (deci nu eram la ovulație) și am folosit prezervativul corect adică ne-am protejat și nici nu și-a dat drumu in mine pentru ca am convenit deșii sa o facem protejat sa nu-și dea drumu in mine ci să ne oprim (sa o scoată ) de teama de a nu fi spart înțepat. Mă cam duce și pe mine capul că e cam imposibil sa rămân in condițiile spuse mai sus dar cum ma doare burta cum se întâmplă ceva minor mereu ma gândesc dacă și dacă de aceea aș vrea aprobare de la niște persoane trecute prin viața.

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Este puțin probabil să rămâi însărcinată în urma activității sexuale descrise de tine, deoarece ai folosit corect un prezervativ și nu erai în perioada de ovulație. Totuși, durerea de burtă poate avea o varietate de cauze, inclusiv tensiunea musculară sau probleme digestive și nu trebuie neapărat să fie un simptom de sarcină.

În orice caz, dacă îți faci griji cu privire la posibilitatea unei sarcini, cel mai sigur mod de a afla este să faci un test de sarcină după ce a trecut suficient timp de la activitatea sexuală - de obicei, după o întârziere a menstruației. De asemenea, dacă durerea de burtă persistă sau se agravează, ar fi bine să consulți un medic pentru a evalua posibilele cauze și a primi tratamentul corespunzător.

| Anonimus5656 explică (pentru Natalie4u):

Va multumesc ca mi-ați oferit din timpul dumneavoastră sa-mi răspundeți. o zii frumoasa ☺️

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil in cazul tau.

| dullcat a răspuns:

Din ce ai descris, o eventuala sarcina pare imposibila.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat și nu a ejaculat în tine, nu poți fi gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Nu poti sa ramai insarcinata asa. este absolut imposibil. Daca nu poti sta linistita, nici macar in aceste conditii, atunci poate ca nu ar trebui sa mai faci sex o perioada