| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire si va rog sa ma ajutati. am avut contact sexual neprotejat, dar am folosit metoda coitului intrerupt. Odata prietenul meu nu a fost sigur pe el si am luat pastila de a doua zi. D atunci nu am mai facut dragoste si au trecut 2 luni si mi-a venit ciclul de doua ori...insa acum am niste stari de greata...sau nu stiu, ceva de genul. As putea fi insarcinata? sau totul este in mintea mea pentru ca ma stresez si ma gandesc numai la asta?

Răspuns Câştigător
| princess92 a răspuns:

Pai cred ca stii f bine ca pastila de a doua zi iti dereagla organismul dpdv hormonal...deci nu cred ca e sarcina ci o reactie adversa a pastilei...se stie ca aceasta are efecte de durata. d aceea nu e bine sa iei mai mult d una intr-un interval de 6 luni, deci max 2 p an.au efecte pe timp indelungat... dar, ca sa fi u sigura fa-ti si un test ca nu e mult, desi mai mult ca sigur inca isi face pastila efectul.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil e doar in mintea ta. Dar exista o posibilitate infima de a fi insarcinata. Fa-ti un test de sarcina, costa 10-15 lei, se face usor, nu doare si e concludent.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...DECE NEPROTEJAT? Pece lume traiti? N-ati auzit de sifilis, blenoragie, herpers genital, SIDA, etc? Greturile sunt cel mai probabil de la pastila, +temerile tale firesti! Nu mazi repeta greseala, si gandeste-te k daca faci avort, Dumnezeu te poate pedepsi si sa nu mai ramai Niciodata gravida! Merita? Psiho

| MihaiA a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca nu mai merita relatii sexuale neprotejate cu nimeni happy Am patit-o o data, cu cineva in care aveam incredere oh go on si eram si de ceva timp impreuna... dar ce pot sa spun. imi place mai mult fara. da parca mai bine imi e sanatos. PS : fa-ti un test, nu ne pune sa ghicim daca esti gravida sau nu :p

| CAsToReL a răspuns:

Hai sa aflam ce zici? Du-te jos pana la farmacie. Cumapara-ti un test de sarcina. (nu se uita farmacista urat la tine... sunt sute de femei care VOR sa devina gravide in fiecare zi si cumpara asa ceva) Apoi citeste instructiunile de folosire si vei afla... ce zici?

| gege a răspuns:

Totul e in mintea ta, dar ca sa fi tu linistita si sigura pe tine cumpara-ti un test de sarcina, e in jur de 15 lei...asa e cel mai bine! app...ai grija cu partilele de a doua zi pentru ca sunt foarte daunatoare organismului! bafta si sper sa nu ai pb!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai avut un ciclu normal nu este sarcina, poate una inchipuita.