| ĄŇÐİ a întrebat:

Am si eu o problema...deci:ieri m-am dus cu un vecin cu masina pana in oras si a spus ca mai mergem undeva pe deal.Eu am acceptat dar nu am stiut ca am sa ma intalnesc cu iubitul meu. L-am vazut cand se dadea la o fata.In momentul acela am simtit ca il urasc din toata inima.Cand am ajuns acasa l-am sunat si o raspuns prietenii lui. Apoi am vorbit cu o fata la telefonul lui care mi-a spus ca ea sta cu el si chiar acum se saruta.Intr-un final am vorbit si cu el si o zis ca nu so dat la acea fata ca ii verisoara si fata cu care am vb eu la telefon o fost numai o vecina si o glumit.Eu am vrut sa ne despartim dar el nu a vrut si o spus sa-l sun mai tarziu si asa am si facut.Peste vreo 2 ore l-am sunat si imi tot inchidea.
Oare ce s-a intamplat cu el?
Si ar fi bine sa mai ramanem impreuna?

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Din punctu meu de vedere, nu ar mai trebui sa ramai cu el. Cred ca te-a mintit atunci cand ti-a spus ca acea fata este verisoara lui. Dupa tot ce t-i s-a intamplat consider ca nu tine la tine adica na se vede ( ti-a spus sa il suni mai tarziu si nu a avut bunul simt sa iti raspunda iti dadea ocupat...).Ar fi bine sa pui piciorul in prag, sa ii arati ca nu esti influentabila, incheie relatia pentru ca nu mai merita sa stai cu el. Fii puternica arata-i ca nu ai tinut la el, trateaza-l cu indiferenta tocmai ca sa se simta prost. Nu uita ca indiferenta este cea mai buna arma pe care o avem cu totii. Chiar daca doare ( cred) ar fi bine sa ii arati ca nu dai inapoi ( ca ai si tu orgoliul tau) si ca daca ai luat decizia sa te desparti de el ( asa cum ai mentionat mai sus ) nu te mai razgandesti. zic toate lucrurile astea tocmai pentru ca tu trebuie sa ii demonstrezi ca nu esti carpa cu care sa spele el pe jos. Si fetelor aveti demnitate. Sper ca te-am ajutat cu ceva si nu am scris degeaba laughing laughing laughing. Sa ne spui ce hotarare ei, dar parerea mea este ca ar trebui sa inchei acesta relatie. Oricum tu esti cea in masura sa iei deciziile, eu am venit doar cu un sfat. pup :*

9 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

L-ai prins, l-ai vazut, i-ai spus si a negat.
Te-a mintit si te-a tradat( tradat - cat de cat ). E de ajuns sau doresti si sa-i mai dai sansa ( pe care nu cred ca o va aprecia cum trebuie ) de a vedea inca o data gesturile ( pentru ca-s mai multe ) lui?
Toata scena cu prietenii lui, verisoara si vecina nu crezi ca-i cam mult? Daca l-ar fi interesat sa-ti dea explicatii, ar fi facut ceva, ar fi primul care te-ar fi cautat, care ar fi venit la tine, care te-ar fi linistit. Decizia este a ta si tu vei fi cea care va trage de pe urma ei.

| alexutza003 a răspuns:

ar fi mai bine sa te desparti de el ca glume dinstea nu se fac nu atunci cand el tine la tine asa ca cel mai probabil el si cu prieteni lui isi bat joc de tine si se amuza pe seama ta asa ca cel mai bine este sa ii trimiti un mesaj ca nu mai vrei sa fi cu el si nu ii mai raspunde la tel incerca sa il eviti cat de mult poti si nu mai fi asa naiva si credula

| AndaWest a răspuns:

Mai bine ramaneai pe deal cu vecinul...ca iubit oricum nu mai ai

| aliybella a răspuns:

Isi bate joc de tine, nu mai crede toti idiotii, crezi ca era verisoara lui sau vecina? sincer cam cat de mult te lasi calcata in picioare, nu-l mai baga in seama, nu te impaca cu el, te joaca pe degete, da-i jet

| Flory_2430 a răspuns:

In nici un caz,deja in tot ce a zis sunt o gramada de minciunioh go on, verisoara, vecina:-si mai bine las-o balta mai sunt tipi destuioh go on

| Sheili a răspuns:

Parerea mea este ca el a dorit sa te amageasca ca sal suni adica voi deja v-ati impacat dar tia inchis telefonul ca sa nu vr cu tine funda plsssss

| madycumada a răspuns:

Buna.
Nu cred ca ar fi bine samai fiti impreuna.Sincer, chiar crezi tot ce ti-a spus? Eu una, nu.
Nu cred ca meriti in primul rand sa suferi din cauza unui astfel de baiat. Mai sunt multi, fii fara grija care te asteapta.
Succes!

| ganeaa a răspuns:

Buna sincer lasa-l nu merita daca nu avea nimica de ascuns iti ras la tel venea la tine si iti explica tot...ii un mincinos

| andreycristiano a răspuns:

Nu este o idee prea buna sa mai fi cu el