| annielawhy a întrebat:

Bună ziua, dragilor! Am nevoie de niste sfaturi! M-am despartit de iubitul meu acum 2 saptamani pentru ca ma ignora, nu mai iesea sa se vada cu mine, era total nepasator si gasea scuze pentru orice, iar eu il iertam ca proasta. Intr o seara m-a enervat si I am zis ca nu mai merge asa si ca ne despartim, iar el mi-a raspuns ca ramanem prieteni si atat. Mi-am dat seama ca el n-a vrut sa se desparta de mine si m-a facut pe mine ca s-o fac. Dupa a vorbit cu verisoara mea, iar ei i-a zis ca sunt prea copilaroasa, ca vorbesc muult si ca ma luam după toata lumea, iar pe el nu-l ascultam (ceea ce a zis bine, are dreptate aici, imi asum vina). Si ca spera sa trec cat mai repede peste.Eu nu stiu ce sa mai cred, nu i-am mai dat niciun mesaj, nu m-am mai dus la el in sat, l-am lasat in pace. Acum ce sa fac? Adica eu as vrea sa mai fiu cu el, il iubesc muult. Nu stiu cum sa procedez ca sa fie ca la inceput, cum sa ma schimb? Cand o sa ma intalnesc prima oara cu el cum sa ma comport? App:el le-a zis prietenilor lui ca inca ii place de mine, ca sunt o persoana buna si frumoasa, doar ca ma strica comportamentul.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai e nicio sansa, si-a pierdut total interesul pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ce faci acum, lingi unde ai scuipat?
Te intorci la el, desii el ti-a demonstrat clar ca nu are chef si timp pentru tine.
Daca nu si-a facut timp inainte, de ce crezi ca acum isi va face?
Omul asta nu se va schimba niciodata, pentru ca, ori are deja pe altcineva, ori nu se simte atras de tine.
Chestia cu bunatatea si frumusetea, ti-o poate spune orice baiat dupa strada, dar asta nu-i un motiv convingator, sa crezi ca baiatul s-a schimbat peste noapte si acum te iubeste fara limite.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Din intrebare se vede ca esti imatura.
Pentru tine, pe moment, relatiile ar trebui sa fie interzise. Ca nu stii cand sa pui stop.

| xerxes1 a răspuns:

Cauta-ti altul.
Acum ai mai multa experienta.
Poate gasesti unul de la oras, mai avansezi si tu,

| mihaicelsfant a răspuns:

Auzi eu sincer nu stiu daca se poate sa iubesti o persoana mult si ea sa te iubeasca la felhappy si eu sunt cam tot in oala care esti tuhappy stii ce te rog? daca poti iesi da-mi si mie mana ca cad in depresie.

| Jannah a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Pupincurist mai esti ma

| TheRealFantasy a răspuns:

Felicitari, cu intrebarea asta ai mai atras tarani... numai ca, "iubi tau" sau fostul iubi tau... nu e taran.

Cel putin nu pare, acum na voi stiti dar daca as fi in locul tau as ignora taranii astia carora deja "le curg balele". laughing

As lua in considerare raspunsul lui ziptrack, tocmai voiam sa scriu romane eu dar hei, mai bine ca s-a mai gasit unu' asa cu capul pe umeri sa scrie ceva coerent, ca sa nu mai scriu si eu acelasi lucru. laughing

| ziptrack a răspuns:

Faptul ca iti dadea sfaturi in anumite privinte demonstreaza ca te iubeste cu adevarat, pentru ca daca nu te-ar fi iubit, ar fi fost nepasator si nu l-ar fi interesat ca tu sa evoluezi ci ar fi stat langa tine pana cand si-ar fi gasit o alta partenera.

Barbatul ajunge in cele din urma sa realizeze ca partenera sa nu e perfecta si, daca o iubeste cu adevarat, nu o paraseste ci cauta o cale prin care s-o ajute sa-si repare defectele, adica s-o ajute sa evolueze.
El a ales calea cea mai sigura, "calea parinteasca", adica sa te ajute dandu-ti anumite sfaturi ca sa constate ca tu nu esti dispusa sa il asculti. Tu nu doar ca nu ai ascultat sfaturile persoanei iubite, ci ai ales sa tii cont doar de ce spun alti oameni, lucru care probabil ca l-a ranit.

Voi v-ati despartit din cauza ca probabil el a realizat la un moment dat ca tu esti o fire incapatanata si nu o sa tii cont de sfaturile sale, motiv pentru care a ales sa se desparta de tine. Faptul ca a discutat cu verisoara ta si i s-a destainuit, inseamna ca inca mai are sentimente fata de tine si vrea ca tu sa stii asta si sa fi constienta de ceea ce-si doreste de la tine.

Noi toti avem defecte iar unii dintre noi mai intelepti din fire, cauta intotdeauna o cale prin care sa-si repare defectele si sa evolueze, asa ca de ce nu-l lasi pe el sa te ajute? De ce sa-l indepartezi pe barbatul care te iubeste si care incearca sa te ajute sa te dezvolti? Nu asta cautam cu toti, o persoana care sa ne iubeasca si sa ne ajute sa evoluam?

| UnulSimplu312 a răspuns:

Daca te iubește, te iubește cum ești nu încearcă să te schimbe, sa fi copilăroasă este un lucru dragut mai ales la fete, nu te mai gândi la el traiesteti viața și arătai că nu-ți mai pasa, asta o să-l facă gelos și o sa se întoarcă el la tinewinking.

| Aileen a răspuns:

Hai vb p messs si poate t fac sa uiti de elhee hee la naiba!

| catalin11984 a răspuns:

Fii atent aci ca te invata tata te-ai imtalnit cu el si il intrebi ce faci
dubaia spui ca iti pare rau ca te-ai despartit si ai vrea sa incepeti de la inceput poate o relstie mai serioasa o intalnire estea sunt lv 1 la lv 2 atingeri lv 3 pupici lv 4 saruturi lv 5 nu este voie sa ajungi aici e interzis doar la 18 sex doar atunci cand sti ca ai o relatie serioasa