| anonim_4396 a întrebat:

Buna as avea si eu o problema acum cateva luni am cunostut un baiat el implineste pe 1 octombrie 18 ani si ma invitat la majoratut si mi-a zis daca vin nu ma mai lasa sa plec de la el pentru ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine toata viata etc dar parintii mei nu st de acord cu el si ai lui st de acord ca suntem impreuna si chiar nu stiu ce sa fac ca am suferit mult pentru a fi cu el! ce sa fac ajutati-ma va rog mult!?

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

E un mod de a te anunta ca o sa faceti sex!

| Pacala a răspuns:

De obicei, parintii au dreptate daca nu il plac. Parintii au un "fler" deosebit cand e vorba de iubitii fetelor. Mai ales ca, fie ca accepti sau nu asta, parintii au si experienta, in comparatie cu copiii lor. Daca la 18 ani un tip iti zice ca vrea sa fie cu tine toata viata, atunci ori este prost (cu ce te-ar intretine, de exemplu, daca ai sta cu el?), ori este iresponsabil (o relatie in care cei doi locuiesc impreuna presupune si niste responsabilitati care nu au cum fi indeplinite la 18 ani), ori isi bate joc de tine (te "fraiereste" ca sa te aduca in patul lui). Eu zic sa iti cauti un baiat care are capul pe umeri si care stie ca o relatie devine complexa si completa abia cand amandoi partenerii sunt maturi... happy

| pwp a răspuns:

Ai grija...imi suna ca ar vrea sa o faceti...

| alleecsandra a răspuns:

E posibil sa te placa baiatul
problema sunt parintii
cand iesi in plimbare cu gasca cu prietena etc etc intalneste te si cu el.deci prolema se rezolva pe ascunswinking
baftatongue

| buburuzul a răspuns:

1. tu ai vrea sa iti petreci toata viata cu el?
2.crezi ca va puteti descurca fara ajutor din partea parintilor tai?
3. aveti un venit stabil care sa va fie suficient pentru viitor?
4.gandeste-te ca pana nu stati impreuna singuri, ci cu parintii lui, va trebui sa fi o mielusa pentru ca daca ii superi pot spune oricand "pa" si tu sa ramai cu buza umflata pentru ca te-ai certat deja cu parintii tai
5.merita baiatul asta sa-ti lasi parintii?
6.esti sigura de sentimentele lui?
7. tu cati ani ai? esti gata sa faci pasul asta?

daca iti raspunzi la toate aceste intrebari sunt sigur ca vei intelege ce trebuie sa faci

| nestealici0us a răspuns:

Incearca sa discuti cu parintii tai despre acel baiat, prezinta-le parintilor tai laturile bune ale lui... nu prea stiu ce sa mai spun... happy oricum succes big grin