| Mr* Tweenkle a întrebat:

as mai avea si eu o intrebare[pentru fete in special]:
La ce va ganditi voi imediat in momentul in care un baiat [necunoscut] trece pe langa voi pe strada si va zambeste prietenos? sau care ar fi o replica pentru care ati intra intr-o discutie cu un baiat pe care inca nu il cunoasteti? multumesc anticipat.big grin

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca vrei sa agati pe strada trebuie sa fii spontanwinking Nu exista reguli in asa ceva, nici textul magic, ori faci, ori nu faci. Daca esti genul care isi planuieste, pastreaza-ti orgoliul neranit mai bine.

| Ririru a răspuns:

La ce ma gandesc? happy

Ca e politicos, sau ca ma considera draguta. Ii zambesc inapoi.

Nu stiu cum mas baga cu el in seama, pentru ca sunt cam timida.

| Anca a răspuns:

La asa ceva, zambesc inapoi. Daca baiatul e dragut si imi place. Altfel, ma fac ca nu vad laughing
De trecut mai departe nu. Nu obisnuiesc sa agat si sa ma las agatata pe strada.

| marrr a răspuns:

Sa spunem ca as vedea un baiat dragut undeva pe care l-am mai vazut si inainte si mi-a atras atentiablushing... Imi zambeste. Fiind in graba, ma duc la el si-i spun "Imi dai si mie id-ul tau?batting eyelashes".
Si uite-asa sunt impreuna cu el acuumbig grinbig grin

| cretzufinish a răspuns:

De vreo 2 ani si un pic nu ma mai gandesc la nimic decat imi zic in gand: "Ce prost! Nu a aflat inca ca sunt cam expirate replicile?"hee hee Daca doar imi zambeste nici nu-l bag in seama. Consider ca am ajuns la alt nivel si am trecut demult de vremea cand puneam botul (cu sensul de bagat in seama tongue) la orice zambet. Multi se cred eroi si vor sa cucereasca o fata numai daca ii zice ca este frumoasa, iar daca il refuza zice ca e proasta. raised eyebrows

| madycumada a răspuns:

Bunahappy
Pai la nimiclaughing... daca imi zambeste ii zambesc si eu si daca are curaj si stie ce sa spuna se poate baga in vorba cu minewinking
Pai nu exista o replica anume doar un simplu ''servus'' ''ce faci?'' si facem cunostinta si poate poate se leaga cevahappy
Paahappy

| DraIneR a răspuns:

Pai... Daca baiatul ma intereseaza... As incepe cu banala replica. "ce nasoala e vremea azi" sau " e prea insorit" etc. dupa caz laughing
Hmm. La ce ma gandesc? Daca imi zambeste? La nimic! Ii zambesc la loc si gata thinking Daca el a inceput el sa continuiehee hee

| Ingerul_4184 a răspuns:

Probabil ca ma gaseste atragatoare daca zambeste la mine. mi s-a intamplat sa zambesc fara sa vreau spre un baiat care vorbea cu o profesoarahee hee eram km indragostita de el si gestul asta a fost unul involuntar. abia apoi mi-am dat seama ca i-am zambit km lunghee hee sau poate ca as avea ceva pe fata thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandesc la doua posibilitati :
- Ori am ceva pe fata sau am luat ceva gresit pe mine.
- Ori ii par draguta si zambeste sa isi arate dantura " perfecta "

Nu as intra intr-o discutie cu un baiat pe care nu il cunosc.