| AndresDarie2000 a întrebat:

Aș vrea să mă ajutați vă rog. Am o colegă de clasă (pe care o cunosc din clasa I și într-a 10 a s-a mutat în clasă cu mine, acum fiind amândoi în clasa a 12a). De anul trecut stă cu mine în bancă. Și de fiecare dată când mă mut din bancă și stau cu alt coleg, imediat se uită la mine și zice să stau cu ea în bancă. Uneori i-am zis că nu o să mai stau cu ea și se întristează, iar apoi rămâne supărată până revin în bancă cu ea (atunci când revin, ea se bucură foarte tare). În rest ne înțelegem foarte bine și îmi cere ajutorul la teme uneori.
Oare ea simte ceva pentru mine? Oare mă iubește? Și ce trebuie să fac?
Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur are, simte si manifesta stari sentimentale, care sunt permanente dar mai ales foarte puternice fata de persoana ta. Pe viitor ar fi cazul sa o trateze intr-un mod cu totul diferit fata de relatia de simpla prietenie existenta intre voi in acest moment. Deschide ochii pana nu-i prea tarziu. Succes!

| AndresDarie2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult. Și ce trebuie să fac în cazul ăsta? Eu sunt mai timid și nu știu cum i-aș putea zice. Ajută-mă te rog.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, cred ca-i o relatie cu beneficii scolare. Te vrea in banca cu ea ca sa fie sigura ca poate conta pe ajutorul la teme, oricand are nevoie.
Ii dai o doza de siguranta, de care de care nu vrea sa se lipseasca.
Iubirea cere mai mult de atat.

| AndresDarie2000 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc, mult.

| AndresDarie2000 explică (pentru Violleta2022):

Da. Așa este. Ai dreptate

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric fata te place, dar initiativa, trebuie sa fie a ta, te doare gura sa-i spui ca o placi, ca simti ceva pentru ea, asa ar fi normal.\
Succes!

| AnnaSuper a răspuns:

Da te iubeste! E clar asta. Priveste partea buna sunteti clasa a 12a. Nu va mai vedeti asa mult. Încearcă să vorbești cu ea legat de subiectul asta! Ca nu poti sta cu ea mereu! Sigur va intelege chiar dacă pe moment ii va fi greu. Bafta

| AndresDarie2000 explică (pentru AnnaSuper):

Mulțumesc, mult. Chiar crezi asta?
Mi-e niciodată nu mi-a zis că mă place sau că ar vrea să aibă o relație cu mine. Plus că de multe ori o ajut, adică îi împrumut bani.