| timeea7 a întrebat:

.As vrea sa va cer o parere.Nu stiu ce sa fac.Sunt foarte geloasa intr-o privinta.Adica nu imi place deloc sa spuna iubitul meu ca o anumita fata este mai frumoasa decat mine(cand il intreb eu). Adica de felul meu nu sunt genul acesta, stiu ca sunt fete mai frumoase si fete mai putin frumoase decat mine.Dar cand este vorba de iubitul meu nu pot suporta.Parca as vrea sa fiu cea mai frumoasa pentru el(chiar daca sunt multe fete mai frumoase).M-ai mereu sunt ca intr-o,, competitie" parca.Nu stiu cum sa ma controlez.Nu am fost niciodata in situatia asta.Vreau niste sfaturi. FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| educatie2021 a răspuns:

Nu te critica. Stie ce spune. Acelasi lucru am sa ti-l spun si eu dar cu alte cuvinte: baietilor le place la nebunie sa isi vada prietenele geloase; pentru ei e cel mai frumos sentiment/ ca si cum ai castiga la loto. Sa simta ca persoana de langa ei e geloasa ii face sa fie mandrii si sa o adore si mai mult

Daca te simti geloasa e pentru ca ti la el, iar prostu ar trebui sa stie asta si sa nu te raneasca. Adica, si gluma are limitele ei.

31 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Foarte prost faci ca il intrebi. Imi pare rau sa iti spun, dar tu o ceri. Meriti ce ti se intampla.
Nu mai spune tot ce simti. Sunt si lucruri care e bine sa le pastrezi pentru tine.
Omul are o caracteristica. Daca vede ca poate profita de slabiciunea cuiva, de cele mai multe ori, o va face.
Daca nu te-a plesnit, nu face sex cu altele in fata ta, nu iti zice ca esti proasta, e un baiat foarte de treaba.

| Elena1234456 a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca iubitul tau este cu tine, si nu cu alte fete. ai castigat deja "competitia"! Cu timpul vei reusi sa te controlezi doar ai mai multa incredere in tine!

| Purec a răspuns:

Pai cine te pune femeie sa il intrebi de alte fete. Daca m-ar intreba si pe mine iubita asa ceva, numai sa ii9 fac in ciuda as zice ca toate sunt mai frumaose, sa o vad cum crapa de gelozie laughing Ai o problema grava, suna la 112 si zi ca vrei sa te internezi la balamuc laughing

| educatie2021 a răspuns (pentru Purec):

Nu fi rea cu ea laughing Mai are de invatat. De fapt, vad ca aproape toate mai au de invatat.

| timeea7 explică (pentru educatie2021):

Da,tocmai.M-ai am de invatat, de aceea am intrat aici pentru sfaturi, nu pentru critici...

| Purec a răspuns (pentru educatie2021):

Am vazut la cineva mai sus, ca sa il intrebe de ce nu sta cu cealalta fata daca e mai frumoasa...si uite asa aflam si de ce femeile traiesc mai mult ca barbatii...

| timeea7 explică (pentru Purec):

Si care ar fi acel motiv? daca nu te superi...

| Purec a răspuns (pentru timeea7):

Pentru ca voi fetele, intr-un cuplu, daca totul e bine si frumos, faceti voi ceva sa stricati totul. Daca baiatul te iubeste si este mereu langa tine, se poarta frumso cu tine, nu iti vorbeste urat, merge cu tine peste tot, nu te inseala, nu te bate, nu te injura, nu face nimic rau, la ce bun sa il intrebi despre alte fete? Iti zcie ca unele sunt mai frumoase tocmai pentru ca tu intrebi, zi mersi ca nu te injura. Banuiesc ca esti al dracului de enervanta sa mearga cu tine pe strada si sa ii arati fete. uite pe aia.e mai frumoasa ca mine? zi zi zi? In felul asta il aduci la disperare, si il stresezi. De la stres, in timp face cancer si moare cu 10 ani mai devreme decat tine. De aia diferenta asta dintre barbati si femei, pentru ca voi sunteti prea stresante

| XyYx a răspuns (pentru Purec):

Barbatii laughing)). Va place sa ne faceti in ciuda laughing))))

| Purec a răspuns (pentru XyYx):

"Barbatii )). Va place sa ne faceti in ciuda )))) "

Nici nu sti cat este de placut, e aproape ca atunci cand faci dragoste laughing de fapt. e chiar mai placut de atatlaughing

| timeea7 explică (pentru Purec):

Hai ca m-ai facut sa radlaughing.nu sunt chiar asa de disperata, dar totusi ai dreptate

| educatie2021 a răspuns (pentru Purec):

Am vazut si sfaturi despre uitat in oglinda. Acum stiu s de ce sunt inebunite dupa slabit si alte tampenii precum fardurile (care mi se par o tampenie totala)

Isi dau sfaturi tampite. O sa o vezi peste 2 3 zile cautand retete de slabit sau cine stie ce fond de ten.
Daca cineva nu te place pentru ceea ce esti atunci categoric nu e persoana potrivita pentru tine.

| timeea7 explică (pentru educatie2021):

Sunt de acord.dar am o curiozitate, daca se poate..cati ani aveti, tu si,, Purec21''?

| XyYx a răspuns (pentru Purec):

Da, va place sa ne enervam stiu astalaughing)
Va place cand suntem geloase laughing. Dar si noi cand incepem sa spunem ca uite-l pe X, wow ce bine arata. laughing Ce bine ne mai simtim si noi atunci cand va deranjeaza si va enervati si voilaughing)
Off dragostea asta, cu tachinarile ei laughing

| educatie2021 a răspuns (pentru timeea7):

Maturitatea unei persoane nu se masoara in ani ci in modul de a gandi big grin
Eu am 23 fara un pic, daca conteaza cu ceva.
Purec21 chiar nu stiu cat are. poate ne va spune.

| timeea7 explică (pentru educatie2021):

Multi inainte. da ai dreptate, si eu sunt destul de mare..si desii in alte chestii sunt matura...lucrul acesta ma depasestehee hee

| educatie2021 a răspuns (pentru timeea7):

Multumesc. Mi-am permis sa raspund aici pentru ca stiu cum gandeste un baiat in general. Nici eu nu le stiu pe toate laughing

| timeea7 explică (pentru educatie2021):

Da,incet incet invat si eu cum gandeste un barbatlaughing.dar problema la mine este ca nu ma prea controlez..sunt impulsiva.

| educatie2021 a răspuns (pentru timeea7):

Aici e vorba de autocontrol. Incearca se te abti de la chestii drastice si totul va fi oke. Fiecare calitate/defect are un punct de tolerabilitate (depinde de fiecare persoana care e acela). Daca nu e depasit, nu vor exista probleme.

| Andandut a răspuns (pentru timeea7):

Ok, sunt toate frumoase, dar oare au sufletul tau? Dar oare il va mai iubi cineva la fel de mult cum il iubesti tu? Oare ii va mai pasa cuiva atat de mult asa cum iti pasa tie de el? Odata ce ai scris aici, inseamna ca il iubesti, ca iti pasa si ca vrei sa repari ceva. Pe el lasa-l sa vorbeasca, lasa-l sa spuna ce vrea despre fete, tu poarta-te in continuare frumos, pentru ca pana la urma, tot lui ii va parea rau pentru vorbele zise.
Mai am un sfat, unul rautacios ( nu e neaparat sa il pui in aplicare, faci cum simti, eu totusi zic sa te porti doar frumos si atat, pentru ca asa ii va parea si mai rau de atitudinea sa fata de tine).
Deci sfatul rautacios: spune-i si tu despre alti baieti ca-s frumosi, despre baieti care-i vezi pe strada, la tv. Fa-l gelos, spune-i: vai baiatul asta ce ochi are, ce corp are, ce frumos e, as vrea sa-l am! laughing

| educatie2021 a răspuns (pentru timeea7):

Nu te critica. Stie ce spune. Acelasi lucru am sa ti-l spun si eu dar cu alte cuvinte: baietilor le place la nebunie sa isi vada prietenele geloase; pentru ei e cel mai frumos sentiment/ ca si cum ai castiga la loto. Sa simta ca persoana de langa ei e geloasa ii face sa fie mandrii si sa o adore si mai mult

Daca te simti geloasa e pentru ca ti la el, iar prostu ar trebui sa stie asta si sa nu te raneasca. Adica, si gluma are limitele ei.

| Amalia2305 a răspuns:

Printr-o situație de genul am trecut și eu. Iubitul meu știa foarte bine că mă enervează asta și că sunt geloasă din fire, însă mereu îmi facea faza asta,chiar dacă nu îl întrebam eu. Parcă îmi facea în ciuda mai mult laughing și când vedea că mă supăr începea să râdă și să mă pupe blushing laughing.
Și cum au mai spus și ceilalți,or fi altele mai frumoase ca tine,însă nu toate au sufletul tău,iar când te îndragostești,te îndragostești de felul de a fi al unei persoane, sufletul ei și tot ce ține de asta, nu de aspectul fizic, așa că, părerea mea este că ar trebui să te bucuri că știi sigur că este îndragostit de tine și deși sunt unele fete mai frumoase(poate) tot cu tine este. Pup!

| timeea7 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri!:*

| bObby123 a răspuns:

Eu sincer cand ii spuneam asta iubitei mele ii spuneam doar ca sa o enervez si sa am motiv sa o sarut laughing, acum depinde si de prietenul tau dc o face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una dintre noi nu suportawinking Dar cand iti mai spune acest lucru intreaba-l de ce nu sta cu ea atunci, si sta cu tine happy

| Larisssaa a răspuns:

Cum adica? Deci e iubitul tau si spune ca sant fete mai frumoase ca tine? waiting Serios... pentru el ar trebui sa fii cea mai frumoasa fata de pe planeta... Ca dora de aceia de iubeste, nu sa te compare cu altele. straight face

| timeea7 explică (pentru Larisssaa):

Nu spune neaparat cand vede o fata mai frumoasa.De exemplu vorbim despre o fata..si el spune ca e draguta, si eu pun sare pe rana si il intreb ''mai frumoasa ca mine?''..si nu suport sa imi spuna ca DA.chiar daca probabil stiu ca este..sau uneori stiu ca nu e mai draguta ca mine, dar mereu trebuie sa-l intreb.Nu stiu, sunt geloasa

| Larisssaa a răspuns (pentru timeea7):

Pai da, la asta ma refeream. Nu ar trebui sa zica DA daca tot te iubeste mult...

| XyYx a răspuns:

Asa sunt si eu! Nici eu nu suportbig grin

| rebekka11 a răspuns:

Poate glumeste, si vrea sa te enerveze. Eu asi zice sa nu il iei in seama, si sa nu lasi gelozia sa destrame o relatie.

| Siidney a răspuns:

Buna,gelozia e boala grea daca nu e cu masura-accepta-te asa cum esti; iar daca el te iubeste-te accepta asa cum esti; daca nu...fiecare cu drumul lui-mai bine acum decat mai tarziu-nu merita stresul.

| qAnnnna a răspuns:

Pai du-te-n oglinda, uite-te 10 min la tine si vezi cam ce-ti lipseste... Poate alta freza, alt machiaj, sa faci fitness. Vezi tu :*