| sofia234 a întrebat:

Care metoda credeti ca ar fi indicata in a fi luata daca partenerul s-a ejaculat inauntru in timpul actului sexul si sa nu raman gravida?

Răspuns Câştigător
| dragosundrg a răspuns:

Escapelle probabil in maxim 72 ore de la contact

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca era in peiroada fertila, este recomandat escapelle.
Daca nu era in perioada fertila, nu lua nimic, ca nu-i nevoie/

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa calculezi cat mai exact/corect momentul ovulatiei pentru a te asigura ca respectivul contact sexual a fost intretinut intr-una dintre zilele din afara PERIOADEI FERTILE a ciclului tau menstrual. In caz contrar ai putea eventual sa te rogi, se zice ca uneori chiar ar putea sa ajute. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il cheme Mihai sau Maria daca e fata.

| CreepyBoy a răspuns:

Daca si-a dat drumul deja... cam naspa. Te poti doar ruga sa nu ramai insarcinata.
Trebuia sa luati un prezervativ si voi, pentru a nu inmulti populatia pamantului.

| Madalinaa1234567890 a răspuns:

Pastilă de a 2 zi si anticonceptionale... dar indicat ar fi sa te duci mai întâi la un control!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Madalinaa1234567890):

Nu ami da sfaturi daca nu esti epxerta sau nu ai experinta sexuala!
Niciodata, dar niciodata nu amesteci pastila de a doua zi cu anticonceptionalele! Sunt 2 lucuriui diferite care se iau total difenrit si niciodata impreuna!

| Madalinaa1234567890 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am spus sa le iei impreuna! citeste cu atentie comentriul pe care l-am lasat!

| AdeAdriana a răspuns:

Pilula de a 2-a zi