| Vaallyy999 a întrebat:

Ce boli se pot lua pe cale orala? Dacă primesc oral neprotejat de la o fată. Se pot trata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Absolut orice infectie transmisibila pe care o are respectiva femeie. Unele se pot vindeca (sifilisul, de exemplu), altele se pot trata fara a se vindeca (SIDA de exemplu), altele nu se pot trata (HPV de exemplu)

| Violleta2022 a răspuns:

Incepand cu SIDA, sifilis, HPV, de unele mori, de altele faci cancer, de altele suferi si esti plin de bube.

| mihai69 a răspuns:

Toate care se pot lua și prin sex intravaginal.
Majoritatea se tratează, dar unele încă sunt nevindecabile (HIV, HPV), iar altele (hepatita de pildă) sunt foarte grave.

| JustStitch a răspuns:

Hiv, sida, sifilis

| ychigo a răspuns:

Hiv, sida, sifilis, de obicei.

| TwixB a răspuns:

Pai poti primi SIDA dar nu stiu daca se poate trata