| Jack99 a întrebat:

Ce parere aveti de primul sarut la 23 de ani?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man important e ca te ai sarutat nu conteaza cand si la ce varsta, e viata ta te saruti cand ai chef, numai trai ca sa fi pe placul societati, altora

| corbulalbrosu a răspuns:

Este un lucru foarte bun daca se intampla/produce putin mai tarziu, decat daca nu s-ar fi produs.....niciodata. Incearca sa recuperezi ceea ce ai pierdut. Succes! big grin

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

N-are nimic, fiecare baiat e diferit in felul lui, nu toti se ling mai repede, macar umblai si la tablou ca sa nu te creada prost pe urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist.

| Ara997 a răspuns:

Nice. niciodata nu e tarziu ..plus ca poti recupera...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ara997):

Nu asa se pune problema. Trebuie spus: mai bine mai tarziu decat niciodata. laughing Sarutul la 23 de ani nu este la fel de placut ca in adolescenta. Adolescenta este perioada cand tinerii trebuie sa invete sa se sarute. Dar... nu e prea rau nici la 23 de ani. Sa nu fie la 40+ big grin

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Daca e cu persoana potrivita atunci e foarte bine. Lasa-i pe astia care fac misto de tine. Important este sa te simti tu bine. Asa e si cu sexul. Nu are importanta cand se intampla acest lucru minunat.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Toate lucrurile au timpul lor.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu cred in,, toate la timpul lor". Mi se pare ca este un mit care continua sa circule fara un motiv solid.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Eu cred, deoarece toate sunt oranduite intr-o ordine naturala. Ca ele vin mai aproape - ex. dezvoltarea fizica si sexuala a tinerilor -. ca se indeparteaza - ex. casatoriile -, fata de perioade anterioare ale existentei omenirii, nu are importanta. Iubirea nu va avea aceleasi valente niciodata la maturitate ca in adolescenta. Copiii se fac la tinerete, nu la batranete. Scoala o facem inainte de a incepe munca. Desigur ca o sa fiu combatut cu cazuri care nu se incadreaza in ce am spus eu. Da, sunt, dar ele sunt abateri de la mersul natural.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Lasa legea naturala. Eu ma refeream la faptul ca oamenii pot sa se sarute, sa faca sex si copii cand doresc ei. Nu trebuie sa ii judeci. Mentionez ca am remarcat faptul ca tu de fapt nu il judeci pe cel care a pus intrebarea, ci doar constati ca e destul de tarziu. Eu unul nu consider ca este tardiv.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Ai inteles bine. Fiecare are propia lui conceptie despre viata: in intregul ei sau in anumite parti.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Foarte trist?

| ConstantaMire a răspuns:

Cam tîrziu adica 23 in ziua de azi primul sarut e in clasa 1 la unii copii (glumeam)