| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o fata care inca e virgina la 23 de ani si fara sa fi avut nici macar primul sarut?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

O parere foarte buna, are cele mai multe sanse de a avea o casnicie fericita, bravo ei, sa o tina tot asa pana la casatorie.Acesta e planul perfect al creatorului, va viginitatea sa fie daruita doar partenerului de casatorie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o părere. Nici măcar la 23 de ani.

| mihai69 a răspuns:

Bravo ei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un Facebook, ceva? Sa imi pot forma o parere laughing

| Emilian65 a răspuns:

Foarte buna. Bravo ei ca a reusit sa-si pastreze virginitatea pana la varsta asta in fata unor baieti ahtiaci dupa sex.

| LordCristobal a răspuns:

Poate fi o fata introvertita, timida, pudică sau pretențioasă și de ce nu o fata rafinata, adică nu accepte să se culce cu orice fel de bărbat.

| Seba2013 a răspuns:

Mai bine asa decat copil rob si cu multi stapani. La voi la pagani(neam indepartat, ca neamul apropiat sta langa tabernacol) ca sa fi CAMILA este depreciat. Asa si la noi la crestini ca sa fi BEBE sub dependente se considera tragic. Noi nu ne mai putem numi sclavi ci liberi. Asa cum cultura ta te invata sa nu fii camila, asa si cultura noastra ne invata sa nu fim bebelusi. Bebelusul care este "sclav natural" il omoram ca sa ajungem stapani si liberi, nu sa depindem de altii.

Are capacitate de deliberare si nu este "sclav prin natura" (Galateni 4). Poate este copil de femeie libera ci nu de roaba. Daca s-a botezat in numele Domnului s-a imbracat cu El si nu vrea sa isi faca de ras Tatal. Ea s-a nascut din femeie libera, asa ca nu isi permite sa se plece si sa fie servila pentru ca este fiu de rege. Ea are libertate sa spuna "eu vreau" si sa il ingroape pe cel care spune "tu trebuie". Bebelusul dependent l-a ingropat la Botez ca sa fie un om liber. Altfel nu il putem iubi pe Domnul Iisus (Efeseni 5:14).

Nietzsche cu camila, leul si copilul vorbeste de o sclavie, insa pleaca de la o premisa intoarsa. Asa si la noi cel ce se supune "veacului rau" sau epocii perverse este o tragedie (Galateni 1).

Aici iti las un document ca sa intelegi ce insemna aceste tipuri de sclavie.

La esclavitud natural Una revisión de las tesis de Aristóteles* -Margarita Mauri
http://www.scielo.org.co/......scielo.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E introvertita și timida.
Poare fi și anxioasa, sa nu aibă deloc încredere în ea, sa nu aibă abilități de comunicare.
Eu am o părere foarte bună, mai bine asa decât sa fi o coarda.
Daca nu l-ai avut ți-l ofer eu, na!kiss

| Adolf8 a răspuns:

O părere extrem de bună, o femeie de nota 10 care știe ce dorește de la viață! Nu se lasă tăvălit pe jos de primul băiat care îi iese în cale! Asta spune multe despre o femeie!

| Tokyo44 a răspuns:

Teoretic nu e nici o problema.
Practic…depinde ce factori au "favorizat " sa ajungi la 23 ani fără măcar un sărut.
Lipsa de experiența in relații poate face din tine o fata vulnerabila.

| scp3008 a răspuns:

Categoric are ceva probleme serioase. Timiditatea nu ajunge ca scuza sa explice situatia.
Ori are probleme cu greutatea excesiva ori probleme de sanatate grave ori mix.

| LonelyGuy92 a răspuns:

Standarde și așteptări mult prea mari de la un băiat, cred ca e cea mai onesta părerea care ar trebui sa ți o spună toți din comentarii.

| Sorinelz1 a răspuns:

Ceva frumos și plăcut înaintea lui Dumnezeu.

Asa e dar de Dumnezeu.

Societatea din ziua de azi a făcut asta o anormailtate, însă, a fi virgin e ceva matur și da o nota de demnitate!

Nu te culci cu orice îți iese în cale!

Un partener pe viata!

Cititi Biblia si veți vedea

| NzbajsgejGaha a răspuns:

Trebuie sa o faca