| Zuzazozo a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de 6 ani intr-o relatie? Adica eu cunosc un baiat mai mare cu 6 ani si el cred ca ma place, m-a invitat la o intalnire.Baiatul mi se pare destul de ok, adica nu e genul de baiat care sa stea cu o fata din interes.Credeti ca ar fi o idee buna sa incerc o relatie cu acest tip?love struck
Ofer fundita pentru cel mai bun raspuns.love struck

Răspuns Câştigător
| ciufuliiciii a răspuns:

Depinde care ar fi varsta, adica daca tu ai 10 si el 16 clar nu dar daca tu ai de ex 17 si el 23 sa zicem ca mai merge, pentru ca ar fi matur si tu la fel, intre parintii mei e 7 ani diferenta si sunt impreuna de 19 ani, deci orice e posibil deocamdata da-i o sansa vezi dca te merita, sinu te lua dupa ce spune lumea, sper sa va mearga bine, Funda?:*puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Eu am fost ( si inca is, cred) cu unu de 22 de ani si eu am 15. Deci nu-i nimic in neregula.
thinking

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 a răspuns:

Depinde de varsta! Daca ai 12 ani iar el are 18 ani iti dai seama ca nu merge laughing. Daca ai 14-15 merge dupa parerea mea.Dar oricum daca el te place cu adevarat si tu la fel eu zic sa va puneti impreuna. Dragostea nu are varsta...dar daca tu ai 12 si el 18 sa recunoastem nu merge.

| Zuzazozo explică (pentru Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994):

Eu am 15 iar el are 21 de ani.

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 a răspuns (pentru Zuzazozo):

Atunci eu zic ca poti sta cu el dar fii atenta sa nu patesti ceva pentru ca el e major iar tu minora big grin

| Maya9298 a răspuns:

Incearca.Nu ai nimic de pierdut...si eu am fost impreuna cu un baiat cu 6 ani mai mare ca mine si crede ma ca m am inteles super bine cu el.Bafta:*

| Loveme3 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdutwinking si eu am stat cu un fost iubit mai mare ca mine cu 5 ani si jumatate timp de 1 an si cred ca mai mergea daca nu se baga alta...straight face In fond eu spun sa stai cu elwinking