| Gheorghe_Ioana_Dariana_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre un cuplu format din o fata de 14 ani si un baiat de 17 ani?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Puteti incerca ce vreti, oricum pe la varstele astea tu esti experiemnt pentru el si el pentru tine. sa nu crezi ca ajungi sa-i faci si 3 copii la casuta voastra cu gradina si catel. laughing
Atata timp cat nu iti da capul la prostii, ca sincer acum, esti prea mica, poti sa te combini cu cine ai tu chef. Numa ai grija sa nu te duca de cap, ca el e deja baiat mai mare, mai experimentat ca tine si de aia va si iau de multe ori, sunteti mici si naive si fac ce vor ei din voi.

| RAY a răspuns:

Suna a pedofilie sti nu? ce sa vrea un baiat de 17 ani de la o fetita de 14 ani daca nu doar sex

| SG1995 a răspuns:

E okay nu e ceva tragic.

| danutzu96 a răspuns:

Vezi ce zice codul penal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu e in cuplu. Cuplu inseamna o relatie stabile adica trecut putin testul timpului. In al doilea rand la varsta asta nu poate fi vb de in cuplu real. Se plac unul pe altul si atat. Oricum ea e minora deci at fi bine sa mai astepte putin macar pana la 16 ani daca mai sunt impreuna.

| LexiEla a răspuns:

Eu zic ca e bine. E chiar perfect. Sunt doar 3 ani diferenta. De ce sa fie pedofilie? Ca doar unul de 23 cu una de 20 nu e crima.

| RAY a răspuns (pentru LexiEla):

Nu poti compara una de 20 cu o fetita de 14 ani, legal vb e pedofilie

| LexiEla a răspuns (pentru RAY):

N.am comparat 20 cu 14, ci 20 cu 23. E o diferenta. Si lumea chiar nu intelege ca e ilegal doar in cazul in care de depun plangeri despre ce se petrece in acea relatie in care implica minorul. N.o sa.ti dea nimeni in cap ca ai 19 ani si iubesti o fata de 17. E normal

| RAY a răspuns (pentru LexiEla):

Cu exemplul tau sunt de acord

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Depinde.dacă e un baiat calumea educat si altele si care chiar ține la ea e destul de bine pană la urmă nu contează varsta ci empatia dintre ei. Dar totuși un baiat de 17 ani caută altceva la o fată si chiar dacă tine la ea si o iubește ar vrea si el saisfactie sexuală din partea ei.