| killerkiss a întrebat:

Ce parere aveti de un cuplu format dintr-o fata de 15 ani si un baiat de 20 de ani?

Răspuns Câştigător
| andreigroza19 a răspuns:

Pai a...asteapta ala 3 ani o ia de nevasta si gata problemabig grin

23 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cuplu imatur! N-ar fi o problema de imaturitate daca, diferenta de 5 ani, s-ar referii la varste de peste 20 de ani.

| harciog a răspuns:

Oferta pentru prindere de experienta din partea lui.Din partea ei e cererea.

| Kristtine a răspuns:

Părerea mea e că nu vârsta contează într-o relaţie, contează ca ambii parteneri să se iubească, să se respecte şi să fie fericiţi împreună!happy

Răspuns utilizator avertizat
| brandiburu a răspuns:

Relatia va contine destul de mult sex - el e la varsta la care corpul ii cere iar ea incepe sa descopere placerile ascunse (da stiu, sunt unele care o fac de la 12 ani dar hai sa fim seriosi totusi).

Ea va creste, va merge la o facultate (poate chiar in alt oras). Oricum ar fi, va descoperi oameni noi, poate va gasi persoane mai interesante si va decide ca poate e mai bine sa se indrepte catre alt om care ii poate oferi mult mai mult decat ce are acum - si nu ma refer neaparat la bani; poate "noul" e mult mai destept, mai ager, chiar mai frumusel, etc.

Diferenta nu e mare dar, ca sa te apuci sa cresti o pustoaica... nu se termina bine aproape niciodata. Iar varsta de 18-25 de ani, in general (nu doar la fete), e plina de tentatii (ai libertatea de a merge la cluburi, mare, munte, strainatate, de a face ce doresti fara sa dai explicatii), se descopera multe chestii interesante (toate tipurile si pozitiile de sex, sex in grup, etc - este o realitate, sunt multe tinere care mai practica si cate-un mic gang-bang), etc etc etc.

Sunt enorm de multe de spus dar e mult de scris. Oricum ideea, in viziunea mea, e ca relatia ar merge chiar si cu o diferenta de varsta mai mare dar... macar daca ea ar avea un 25-27 si el un 30-32. E chestia aia ca amandoi ar cam stii cu ce se mananca una sau alta si nu ar descoperi lucruri noi zi de zi.

| HolyPotato a răspuns:

Putin ciudat, dar daca se iubesc si se inteleg, nu trebuie sa ia in seama ce zice lumea. Gurile rele se gasesc la tot pasul! Insa daca iubirea lor e mare vor trece peste asta.

| Biby a răspuns:

Buna.
Depinde...Daca se iubesc, e in regula.Dar fata trebuie sa aiba grija sa nu profite de ea.

| 13 a răspuns:

Sunt de parere ca la tine o sa iti trebuiasca plimbari prin parc,tinut de manan si pupici inocenti in timp ce lui o sai trebuiasca sex, party-uri de la care numa treaz nu o sa vina, si multe alte femei cand nu esti tu in jurhappy

| Iiiiioana a răspuns:

Parereal mea e ca intr'o relatie nu conteaza varsta atat de mult.de exemplu intre ai mei sunt 6 ani diferenta. dar cum a fost intre columbeni? in fine, intelegi tu. parerea mea e ca nu are nimic.

| Alyra a răspuns:

Nu văd nicio problemă. Se spune că băieţii se maturizează mai greu, deci e bine să fie puţin mai mari.

| Buii a răspuns:

Pai asa este la baieti, cauta fete mai mici de varsta happy
si chiar si fetele prefera baietii mult mai mari ca ele

| Sheisshe a răspuns:

Stii.era aia cu dragostea nu are varsta.deci? SI o data cand am fost la tara a zis un batran ca trebuie sa imi gasesc un baiat cu cel putin 5 ani mai mare.decismug?

| MyEssence a răspuns:

Dragostea nu are varsta dar totusi...gandeste-te ca o fata de clasa a 4 a ar fi cu un baiat de clasa a 9 a, nu suna prea bine :S

| thelordoftime a răspuns:

Daca esti fata nu mai visa, daca esti baiatul termina cu glumele

| Rocsaanna a răspuns:

Mie mi-a povestit mama...cand era la scoala, o profesoara le spunea tuturor fetelor sa isi gaseask un sot(iubit in cazul tau), cu 7 ani mai mare ca ele, pentru ca baietii sunt cu 7 ani mai copilarosi ca fetele(adica se maturizeaza mai greu)...deci alegerea e buna

| BilliOnaire a răspuns:

Sunt doar 5 ani diferenta, nu e mult big grin
oricum daca si gandirea lor se apropie, sunt foarte okei.
plus ca nu conteaza varsta.big grin

| dededydy a răspuns:

Daca va iubiti nimic nu mai conteaza nu? :X

| Onitzza a răspuns:

Pai cam mare diferenta intre ani

| LeerieVonTeese a răspuns:

Cred ca nu conteaza virsta cit timp 2 oameni se iubesc.Eu cu prietenul meu avem aceasta diferenta de virsta si avem deja 3 ani impreuna. Cind un partener e mai mare, e perfect pentru ca iti da sfaturi bune, te ajuta in orice.Sunt pro la asa relatii,dar totusi trebuie sa fim atente, si daca exagereaza sau vrea altceva decit pot i sai oferi, spune stop happy

| AlYsPeCiAlGiRl a răspuns:

Pai.nu e o dif d varsta foarte mare dar nici foarte mica. dupa parerea mea. daca se iubesc care ar fi problema?!

| VampyDilY a răspuns:

NU pot spune nimic dar. nu ar trebui sa existe pentru binele baiatuluui =>va ajunge la CORUPERE DE MINORI

| MyKytSa a răspuns:

Daca va iubiti.eu una am o parere fOarthe bunatongue:X z fiti fericiti!:*

| ANA_1141 a răspuns:

Buna! Sti nu prea conteaza varsta daca intre cei doi este ceva serios.Doar ca daca fata e minora si baiatul major...ar cam trebui sa aiba grija si oricum daca esti tu sau altcineva ...ai grija!