| NarcisaNarcisa a întrebat:

Buna cum ii pot spune mamei mele de iubitul meu ea e genul mai nervoasa si imi e ca o sa imi interzica cum ati proceda voi?

Răspuns Câştigător
| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Eu sunt mai independent, si asa am fost chiar din clasa 8a. Si eu am o mama cu nervii rai. Diferenta de la baiat la fata, dar se aplica la toata lumea. Trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea, sa-i explici ca intelegi cum stau lucrurile, ce e important pentru tine si ca poate sa aiba incredere in tine ca poti sa iei decizii cand vine vorba de ceea ce vrei si ca nu o sa-ti afecteze scoala, mai ales ca o faci pentru binele tau. Daca ea observa schimbarea la tine, te va sustine in tot ce faci spre viitor happy

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Spune-i ca e diferit de celelalte persoane ca e mai cuminte mai linistit si esti indragostita nebuneste de el.

| Annutsa a răspuns:

Ai doua variante:
1. Nu ii spui.
2. Daca esti macar la liceu, ii poti spune ca te-ai marit, ai ajuns la adolescenta, te-ai indragostit si tu ca orice alta fata de varsta ta... Ii spui ca e un baiat cuminte, atent, ca tine la tine si nu iti vrea raul.