| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. dc nu am putut sa-l uit pe fostul meo prieten. de care m`am despartzit acum 3 luni? va rog. daca puteti sa imi dati sh un sfat va multumesc.happy

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate ca nu ai acceptat ca s-a incheiat relatia. Daca au trecut 3 luni, ia-ti un timp, gandeste-te la ce a fost, la felul in care a decurs relatia pentru tine si pentru el, ramai cu niste invataminte, ce ai invatat din relatie si mergi mai departe. Nu are sens sa ramai ancorata in trecut; deja, emotional, ai pierdut ultimele 3 luni.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu poti sa il uiti pentru ca il iubesti prea mult. Cel mai bine pentru tine ar fi sa incerci sa nu te mai gandesti la el si sa cauti un alt baiat pe care sa il iubesti love struck Succes si nu uita ca oricine la un moment dat isi gaseste perechea potrivita!winking

| lia a răspuns:

Eu zic ca nu este neaparat necesar sa ai o noua relatie care sa o inlocuiasca pe cealalta, ca tu sa poti trece mai departe.
Incearca sa te redescoperi! Sa vezi ce anume ti-a placut la relatia anterioara si ce nu, de ce a avut aceasta finalitate. Esti o noua persoana si ai un nou inceput ...trebuie sa inveti sa te descurci si singura happy

| lia a răspuns:

Alin, sa inteleg ca daca te intalneste pe tine, ii vei face mai multe probleme decat cel de inainte, si va reusi sa uite?

mira
| mira a răspuns:

Fiindca te gandesti mereu la el in loc sa-ti spui ca lumea este plina de baieti, unii dintre ei seriosi si statornici.Pentru viitoarea relatie schimba-ti scrisul acesta. Nu este smecher deloc.In acest fel schimbi si norocul. Mira

| AllenTJ a răspuns:

Pentru ca nu m-ai intalnit pe mine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai cu un nou prieten o să-l uiți pe fostul prieten.
Pa, pa.