| xDirectioner5 a întrebat:

cum sa-i zic persoanei de care imi place ce simt pentru el? Adica nu vreau sa-i zic, nu stiu cum va reactiona, adica petrece foarte mult timp cu mine, dar si cu o prietena de-a mea, cand stau cu ea, nu stiu ce sa cred, sunt zile in care as fi singura fata pe care o vede si zile in care abia de-mi zice ceva, la sfarsitul orelor ma asteapta, dar problema e ca la scoala, vorbeste doar despre scoala dar la zi aniversare parca ar fi altcineva, vreau sa-i arat ca-l plac, dar nu stiu cum, o colega de-a mea, care a stat cu el in banca stie ceva, ce nu vrea sa-mi zica. Ea stie ca eu il plac pe el, ea stie ce simte baiatul ala pentru mine dar nu vrea sa-mi zica, ce sa cred oare? De fiecare data cand il intreaba cineva daca-i place de mine ramane putin pe ganduri si apoi zice ca-i place de o roscata, cu 3-4 ani mai mare ca el care nici nu stie ca exista, cum sa-i arat? Mai ales ca se apropie vara, si nu vreau sa stau toata vara cu gandul la el... P.S. ne-am sarutat, o data, si a doua oara s-a apropiat de mine, dar nu am putut s-o fac. Funda! Va rog sa nu faceti bâză!

Răspuns Câştigător
| EsteraGabriela a răspuns:

Stiu prin ce treci... spune-i ce simti..nu ai nimic de pierdut (poate ai) da nu lasa niste sentimente sa te doboare...mai ales ca spuneai ca v-ati sarutat ar fi mult mai usor sa ii spui..nu lasa sa te doboare gandul cum ca el o place pe tipa aia, poate o simpatizeaza dar eu cred ca si el are sentimente pentru tine..si daca nu simte la fel ar fi indicat sa renunti! asteapta ceva timp sa ii poti spune, nu te arunca sa ii spui prea repede.cel mai bine scrie-i un mesaj (sms, pe facebook etc.) o sa iti fie mai usor sa vorbesti despre sentimentele tale prin mesaje, asa am facut si eu iar acum am o relatie frumoasa de 6 luni..deci incearca..risca-te daca chiar iti doresti sa fii cu el!

2 răspunsuri:
| youlooser a răspuns:

Spune-i direct si la subiect.TE PLAC... sper ca te-am ajutat
PS:Trebuie sa fii doar tu cu el.

| xDirectioner5 explică (pentru youlooser):

Usor de spus, greu de facut. Sa stii ca nu-i asa simplu. laughing Dar mersi pentru ajutor. o sa incerc.