| Mysteryossa a întrebat:

daca am facut-o cu prezervativ, totul a fost ok iar dupa vreo 10 min am facut-o iar. a pus alt prezervativ da nu il mai suporta si la dat jos.am continuat asa, iar cand i-a venit sa isi dea drumul a scos-o, deci nu a terminat in mine. dar exista vreun risc daca am facut-o fara in situatia asta? funda big grin

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca intre cele doua contacte sexuale partenerul tau a urinat si s-a spalat foarte bine pe organele genitale, riscul de sarcina este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu. Daca nu a facut cele doua manevre, riscul este cam dublu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știm cât de bine stăpânește metoda coitului întrerupt și tu dacă te aflai la ovulație!
Poți face un test de sarcină după minim 7 zile de la acest contact.
Pa, pa.

| superdorex a răspuns:

Hm...naspa te-ai expus! Normal ca exista riscuri, e ce nu te-ai informat inainte de a o face? In ziua de azi ai unde te documenta, roaga-te sa nu fie nimic, sau mai bine ia un test de sarcina sa fii sigura! Multa bafta!

| briosicabriosel a răspuns:

Aa, mda... exista riscu.de a ramane insarcinata

| kirin a răspuns:

Daca si-a dat drumu' in celalalt prezervativ exista un risc imens daca nu s-a sters dupa prima rundahappy

| Mysteryossa explică (pentru kirin):

Dar eu stiam ca un spermatozoid nu "traieste" foarte mult dupa ce a fost eliminat, adica moare la cateva secunde...deci? ce sa cred? sad

| Jozefina a răspuns:

Nu cred.risc este si normal insa daca el e baiat atent si stie treaba pai stai fara grija.eu cu prietenul meu timp de 2 ani am facut-o numai la inceput cu iar asa fara si niciodata nu a fost nimic, depinde de el, asteapta menstra asta o ramas sa faci si gata.succes!

| Cezar a răspuns:

Exista riscuri la fel de mari ca si daca ar ejacula in tine. Nu vreau sa te sperii. Gonadele barbatului, inainte de ejaculare, produce un lichid ( o glanda din gonade ) numit " picatura placerii". El este secretat pentru ca sperma sa poata treaca prin uretra pentru ca urina este un acid, iar lichidul seminal o baza si daca nu ar exista spermatozoizi ar ajunge neutralizati in uterul femeii. Din pacate in timpul secretiei "picaturii", aceasta poate conduce si spermatozoizi ramasi neejaculati. Repet, acest fenomen nu poate fi controlat.

| giulia890 a răspuns:

Riscuri exista, acum depinde de el daca a ejaculat sau nu in tine.Tot ce poti face e sa astepti sa vezi daca iti vine menstruatie sau sa-ti faci un test de sarcina la cel putin 3 saptamani de la contact.Bafta

| Mysteryossa explică (pentru giulia890):

Nu,nu a ejaculat in mine.doar ca prima data am facut-o cu si a doua oara fara...si daca el nu s-a spalat, e posibil sa existe vreun risc?

| giulia890 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Pai in contact cu aerul, spermatozoizii ''mor'' in cateva minute.cand se usuca...deci cred ca nu e nici un risc.

| Mysteryossa explică (pentru giulia890):

A doua oara am facut-o cam dupa 10 minute...

| giulia890 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Ti-am zis, cel mai bine e sa astepti,, asta nu inseamna neaparat ca esti gravida.Asteapta pana la menstruatie.Si data viitoare incerca-ti sa nu va grabiti.trimite-l sa se spelewinking. Pentru ca ai sa ai tu de suferit, nu el. Gandeste-te ca nimeni nu stie cum e corpul tau.si pe TPU. nu se pot rezolva problemele de fertilitate.Ai rabdare.