| hello28 a întrebat:

daca prietenul meu este foarte suparat pe mine si nu vrea sa mai vorbim (cred ca din cauza orgoliului) dar ma suna de fiecare data cand bea... ce ar putea sa insemne?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Că este un mare prost că nu are simțul răspunderii să poarte o discuție deschisă cu tine referitor la sentimentele sale pentru tine.
Ție, bețiv prieten îți trebuie? Să te facă de râs în lume?
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Pai numai atunci are curaj cand bea si banuiesc ca o face destul de des, mai bine gaseste-ti altul

| Alexandru0007 a răspuns:

Raspunde-i''alo,haclaughing''...serios acum, ala e prieten? lasa-l sa-si vada de viata lui

| wolder a răspuns:

Iti face curaj atunci cand bea si te suna.
Depinde motivele supararii lui

| Azµre a răspuns:

Că îi pare rău. Orgoliul poate fi stăpânit numai dacă vrei și tu nu numai el

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ar putea sa insemne ca e un bou si jumatate si numai cand bea are tupeul sa te sune ca e coplesit de aburii alcoolului care i s-au urcat la cap.Eu zic sa il lasi pentru ca nu te merita.

| Raiiiisa a răspuns:

E un om slab si nu are curajul sa te sune si atunci cand nu bea.O sa-si calce si pe orgoliu cand va vedea ca nu-si prea are rostul cand iubesti o persoana.
Da si chestii din astea "ca atunci cand beti nu mai ganditi" sa fim seriosi niciunu nu isi face rau cand bea, face altora rau eventual, pentru ca atunci se simt mari tauri care-s gata sa impunga si cand se trezesc din betie revin la stadiul de oameni slabi.

| RobertoRobby a răspuns:

E un betivan prost. laughing
Vorbeste cu el sa lase "beuturile" si sa duceti o viata normala in 2.

| adriann31 a răspuns:

E mai sincer la betie

| astainumelemeu a răspuns:

Uite daca tu ai facut ceva inseamna ca lui ii pare rau ca v-ati despartit. orice barbat are mai mult curaj dupa ce bea si atunci nu mai gandim facem ce simtim, daca el tear fi urat crezi ca... tiar mai fi pastrat numarul tau de telefon?

| hello28 explică:

Ideea este ca el m-a iubit foarte mult iar eu mi-am cam batut joc de el. apoi la sfarsit s-a suparat rau pe mine pentru o prostie pe care am facut-o eu.

| wolder a răspuns (pentru hello28):

Daca e suparat pentru ca TU ai gresit atunci relatia nu merita sa mearga mai departe si gata.