| ZambesteRoxyTeIubeste a întrebat:

Buna happy`! Dau FUNDA Imi spuneti si mie ce sa cred din asta: Am doi prieteni cei mai buni iar ambii sunt baieti, "C" are prietena de aproape 5 luni iar "A" s-a despartit de fosta lui prietena cam de o saptamana. Eu ies cu ei doi pe afara in fiecare zi si ne intelegem foarte bine, acum cateva zile eram la "A" la gradina si asteptam sa faca parintii lui grataru, si ascultam muzica pe telefon, "C" ne-a intrebat de ce eu si cu "A" nu suntem impreuna, eu i-am zis ca nu vreau sa stricam o prietenie atat de frumoasa iar "C" mi-a zis ca nu avem ce sa stricam, l-a interbat pe "A" ( Ba tu vrei sa fii cu ea? eu ma jucam cu un catel in acel timp, "A" nu zicea nimic iar "C" a zis "asta vrea ca radelaughing" ) si i-am zis ca nu vreau. Peste o ora ne-a trimis tatal lui "A" pana la magazin sa cumparam bere si pe drum "C" mi-a zis de ce nu vreau sa fiu cu el si i-am zis sa inteleaga ca nu vreau sa patesc ca si cu fostul meu prieten sa ajungem sa ne injuram si alte cele, si a intervenit "A" si a zis ca el cu toate fetele cu care a vorbit a ramas prieten. Intr-o alta zi toti trei mergeam de la "C" spre parc, "A" s-a oprit cu un baiat sa vorbeasca ceva iar "C" m-a chemat deoparte, si mi-a zis ca daca la "A" ii place de mine de ce nu suntem impreuna si i-am mai explicat o datalaughing. Apoi am aflat ca o fata se tot lauda ca vorbeste cu "A" iar el s-a enervat si a zis ca asa cum spune aia ca vorbeste cu el asa zice si el la tot orasul ca vorbeste cu mine. Am uitat sa specific ca inainte sa se intample toate astea prin cartier la mine si la fostul meu prieten se auzea ca eu as fi cu "A" iar "A" a spus ca la toti care ne intreaba daca suntem impreuna noi sa zicem ca da. Ce sa cred? oare ii place de mine? Tot timpul ma cheama afara iar cand incepe sa se intunece si se apropie ora de intrat in casa imi zice sa mai stau.

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Buna,intrebarea mea catre tine este urmatoarea, tie iti place de el? daca da, este foarte bine, pentru ca se vede clar ca si el te place.Incearca sa ai o relatie cu acest baiat, daca va placeti nu are rost sa pierdeti timpul degeaba, de ce sa se duca pe "apa sambetei "niste sentimente infantile asa de dragute. Mult succes si astept sa ne spui ce ai decis! te pup dulce big grin

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru 354):

Pai..sincer am inceput si eu sa-l simpatizes putinlaughing).dar, doar putinblushing...pai astept sa imi zica el ceva, sau sa ma sarute el primul, ca eu sunt putin mai rusinoasa si multumesc de sfaturi big hug :*

| 354 a răspuns (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Si eu sunt la fel de rusinoasa ca tine, desi am 18 ani, asa fac si eu cu prietenul meu astept sa ma sarute el primul, eu nu as indrazni din cauza rusinii. Multumesc pentru fundita!

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru 354):

Cu placere..eu am 16 ani si sunt rusinoasa foc.big grin :*

8 răspunsuri:
| zuzu a răspuns:

El te place. DAca si tu il placi fi cu el. Ce ai de pierdut?
Daca prietenia e atat de stransa si voi nu veti mai fi impreuna sigur veti ramane prieteni. happy

| gabitzapapusika2000 a răspuns:

Vrea sa stati mult impreuna s-ar putea sa te placa aproape 100%

| BiiaMarii a răspuns:

Pai scumpo e evident...dar mai uintai intreaba`ti cel/cea mai bun/buna prieten/prietena si afla ce crede si ea dar eu zic ca e mort dupa tine.ti-as da un sfat fii cu el si daca merge prost sa ramaneti prietenii pur si simplu daca te desparti tu de el ca sa nu fie trist ii stai mai mult aoroape ca sa treaca peste e destul de usor...