| larissa_1684 a întrebat:

de cateva luni, vorbesc cu un baiat pe mess, el fiind si un prieten de`al tatei, e mai invarsta decat mine dar nu cu foarte mult... m`am indragostit pur si simplu de el si acum nu mi`l mai pot scoate din minte am vorbit cu el multe lucruri si am incredere ca nu spune nimanui e un baiat de nota 10 imi puteti da un sfat ce sa fac...cum sa il uit? Si nu vreau raspunsuri gen: iesi cu altu` sau gandeste`te la altcineva deci efectiv nu pot sa mi`l scot din minte dau funditaaa:X

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Pai nu inteleg de ce vrei sa il uiti atat de mult? Din cate zici pare perfect( chiar daca o persoana perfecta nu exista vorba vine). Probabil pentru ca e mai mare te compleseste prin maturitatea gandirii, prin faptul ca in el vezi o persoana care te poate invata ce e vioata si nu o persoana cuc are sa te distrezi.

Minte uneori nu o poti controla iar ea zobara unde crede ca iti va oferi satisfactia sufleteasca. Te gandesti la el pentru ca iti place sa faci asta! e o perzenta placuta in mintea ta. eu as zice sa il lasi acolo unde este elhappy

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ai face daca ai fi tatal tau si ai afla? Revino-ti.Traieste-ti varsta.Nu-ti risipi anii de pomana.

| Anet a răspuns:

E complicata treaba asta dar eu iti zic totusi sa incerci sa fii cu el,chiar daca e o relatie care s-ar putea termina urat si spun asta din cauza faptului ca el e prins undeva intre tine si tatal tau(ma indoiesc ca tatal tau va fi de acord cu relatia). Incearca totusi fiindca daca nu risti,nu castigi,poate o sa fii foarte fericita cu el, iar daca nu merge relatia mergi mai departe dar macar nu o sa ai niciun regret in viitor, nu o sa traiesti cu intrebarea :"oare cum ar fi fost daca as fi fost atunci cu x". Baftakiss

| Printzess a răspuns:

Pff.straight face in primul` rand gandeste`te ca e prt cu tatal tau si asta nu e bine pentru ca poti sa ai mari necazuri cu tatal tau pentru un simplu baiat

acum probabil ti se pare special dar daca o sa mai racesti legatura cu el n`o sa mai fi asa atrasa de el...cateodata trebuie sa faci ceva si cu capul nu te lasa dusa de inimastraight face

| PinkLips847 a răspuns:

Exact asta mi s-a intamplat si mie. Eu chiar am iesit cu tipul si chiar in ziua in care trebuia sa ne int pentru ca faceam o luna el mi-a frant inima.S-a pus cu alta fatacu un am mai mare ca mine, dar si tipul era cu 2 ani mai mare ca mine. Nu este bine sa ai incredere in tipii de pe net ca poti risca ff mult, oricum ai o viata inainte si o gramada de tipi faini in jurul tau.Plus ca daca il vei pe tipul asta vei avea probleme cu tatal tau. Bafata si sper sa fi okbig grin

| Dragoselu_1305 a răspuns:

Cam cati ani ai?
Incearca chiar nu iti mai place de nici un alt baiat?

| xXCarolinaXx a răspuns:

Sa il uiti nu e usor de loc si eu sunt tot in aceeasi situatie...dar sper ca o sa treaca...si o sa il uit

| larissa_1684 explică:

Nu, nu simt aceleasi lucruri pentru un alt baiat...

| larissa_1684 explică:

Va multumesc pentru sfaturi...big grin

| larissa_1684 explică:

Nu, dar tata stie ca il plac...dar nu zice nimic

| Kitty_3832 a răspuns:

Pai. sa-ti dau un sfat:*. cel mai bine ar fi sa te gandesti bine ce te face sa te gandesti atat de mult la el...si sa vezi totu` clar. stiu ca e greu.si poate nu e bine,, dar gandeste-te ca esti tanara si ai o multime de posibilitatsi...pe cand el :-s. cel mai bine ar fi sa nu te lasi dusa de val! ai spus acolo ca e mai in varsta decat tine dar nu cu mult. atunci daca te`ai indragositi de el de ce nu iesi cu el big grin?

| Gata_1318 a răspuns:

Am ramas foarte impresionata chiar...